Slovenka si na Bali postavila dom: Netreba očakávať „instagramovú realitu“. Plnohodnotne tu vyžiješ aj za 1 200 eur

  • Bali je domovom expat komunity, kde sa stretávajú ľudia z rôznych kútov sveta
  • Toto multikultúrne prostredie láka čoraz viac ľudí
Silvia Púchovská
Silvia Púchovská, Petr Večera/@chillipictures
  • Bali je domovom expat komunity, kde sa stretávajú ľudia z rôznych kútov sveta
  • Toto multikultúrne prostredie láka čoraz viac ľudí

V raji zelených ryžových polí, tiahnucej sa džungle a pláží, nájdeš jednu z najžiadanejších destinácií digitálnych nomádov na svete – Bali.

Tento indonézsky ostrov sa stal mekkou pre tých, ktorí hľadajú ideálnu rovnováhu medzi prácou a prírodnou krásou, ponúkajúc jedinečný životný štýl, ktorý láka profesionálov z celého sveta.

Okrem pohostinnosti miestnych obyvateľov ponúka tento ostrov aj vynikajúcu infraštruktúru pre ľudí, ktorí sa rozhodli pracovať „z pláže“.

Jednou zo Sloveniek, ktorá u nás šírila povedomie o digitálnom nomádstve už pred mnohými rokmi, keď to ešte nebol taký výrazný trend ako dnes, je aj Silvia Púchovská, ktorá sa usadila práve na tomto ostrove.

Ako sa z jej pohľadu zmenili pomery a celkové nastavenie digitálnych nomádov za uplynulé roky?

„Myslím si, že po pandémii sa z online práce, alebo digitálneho nomádstva, stala viac mainstreamová vec. Minimálne tu na Bali registrujem veľký nárast digitálnych nomádov, ktorí sem už nechodia tradične za surfingom alebo potápaním, ale presťahovali sa sem z rôznych dôvodov, no najmä preto, že vedia zarábať peniaze na diaľku. Väčšina chce mať pohodlný život, dobré počasie a rýchly internet.“

Silvia Púchovská
zdroj: Petr Večera/@chillipictures

Objasňuje, že Bali sa stalo jej srdcovkou z rôznych dôvodov. Prvou motiváciou bol surfing a začínajúce coworking spaces. To bolo v roku 2015.

„Odvtedy sa komunita nomádov, expatov alebo turistov obrovsky zväčšila. Ak by som mala pomenovať, čo sa mi nepozdáva, je to hektická a neorganizovaná doprava, veľmi veľa nových stavieb a problémy s čistotou ulíc, ako aj oceánu.“

Výber tej pravej destinácie

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá