Slovenka z Handlovej je obrovskou inšpiráciou. Podmanila si podmorský svet a na Gibraltári zachraňuje delfíny aj mení zákony

  • Slovenka Luisa Haasová je skutočnou inšpiráciou
  • Jej príbeh je dôkazom toho, že zo záľuby môže vzísť aj práca snov
Ilustračný obrázok
  • Slovenka Luisa Haasová je skutočnou inšpiráciou
  • Jej príbeh je dôkazom toho, že zo záľuby môže vzísť aj práca snov

Jednou z kľúčových vlastností potrebných pre úspešné dosahovaniu cieľov je pravdepodobne vytrvalosť. Mnohé by o nej určite vedela rozprávať aj Slovenka Luisa Haasová, ktorej sa za hranicami podarilo meniť vládne zákony. Svojou šikovnosťou a zápalom pre vec dosiahla obrovské úspechy a dobré meno nerobí len sebe samej, ale aj rodnému Slovensku.

Neustály samouk

Ako sama Luisa uvádza, v skratke možno povedať, že robí na mori. Cesta, ktorá jej aktuálnemu povolaniu predchádzala, je však viac než zaujímavá.

„Po strednej škole som začala študovať architektúru. Tej som sa venovala iba pol roka, nakoľko ma podobný štýl života ničím neohúril. Rozhodla som sa teda pre odchod do Anglicka. Priebeh bol rovnaký, akým si prešli asi všetci mladí ľudia, ktorí absolvovali pobyt v zahraničí. Robila som čašníčku a neskôr pôsobila ako au-pairka. To ma inšpirovalo ku otvoreniu vlastnej škôlky,“ hovorí Luisa pre Startitup.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK