Slovenka začínala ako pestúnka v Londýne, dnes sa svadobné šaty jej značky predávajú po celom svete

  • Bez vysokej školy, či akýchkoľvek znalostí anglického jazyka
  • Galina Hnatičová sa vždy túžila venovať módnemu návrhárstvu a tento sen si vydrela vlastnými rukami
  • Odišla pracovať do Londýna ako pestúnka, až sa jej neskôr podarilo založiť si vlastnú módnu značku svadobných šiat „Galina Couture", ktorá sa predáva medzi inými veľkými menami svadobného sveta
getos
Galina Couture
  • Bez vysokej školy, či akýchkoľvek znalostí anglického jazyka
  • Galina Hnatičová sa vždy túžila venovať módnemu návrhárstvu a tento sen si vydrela vlastnými rukami
  • Odišla pracovať do Londýna ako pestúnka, až sa jej neskôr podarilo založiť si vlastnú módnu značku svadobných šiat „Galina Couture", ktorá sa predáva medzi inými veľkými menami svadobného sveta

Kedy si sa začala zaujímať o módu? Mala si nejaký vzor, ktorý ťa k nej priviedol?

Už od mladého veku som sa venovala šitiu. Babka a mamina sa tomu venovali a buď neustále vyšívali alebo tvorili krásne šaty. Ja som ich pri tom sledovala a prejavila veľký záujem a obdiv. Potom to už iba išlo. Pri rozhodovaní o tom, kde pôjdem na strednú som to teda mala jednoduché. Vedela som, čo chcem robiť a kam pôjdem.

Po strednej priemyselnej škole si sa rozhodla odletieť bez akýchkoľvek skúseností do Londýna. Čo ťa k tomu viedlo?

Asi pocit z neznámeho, dobrodružstvo, cieľ dosiahnuť niečo, čo nebude ľahké. Výzva. Som žena, ktorá stále musí niečo robiť, neznášam nudu a najmä to, keď je niečo až veľmi jednoduché. Mám rada komplikovane veci. Mám rada výzvu, lebo viem, že ma donúti dosiahnuť viac. Vždy som mala v sebe obrovskú túžbu niečo v živote dosiahnuť a ísť si za svojím cieľom, tak si to plním.

****ΜΕΓΑΛΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ‼️********LIKE – SHARE – TAG 3 FRIENDS****Το μόνο που έχεις να κάνεις για να κερδίσεις αυτό…

Gepostet von Galina Couture am Samstag, 30. Juni 2018

Ako rodičia zareagovali na tvoje rozhodnutie, že nepôjdeš na vysokú školu?

Moji rodičia ma stále podporovali v mojom rozhodnutí. Vedeli, ako ma to baví a ako veľmi to chcem, takže si myslím, že by ma ani neprehovárali na niečo iné. Pre mňa je vysoká škola môj život a moja práca. Každý deň sa učím niečo nové.

Ocitnúť sa v takom mladom veku sama v Londýne, to vyžadovalo značnú dávku odvahy. Aké boli tvoje začiatky?

Odísť do Anglicka určite nebolo ľahké. Ešte dnes si pamätám môj prvý odlet. Neskúsená a veľmi mladučká bez znalosti anglického jazyka, sama v lietadle som si išla za svojím, netušiac, čo ma čaká. Kvôli jazyku som začínala ako nanny a postupne som sa prepracovala opäť k móde, kde som sa priučila mnohým veciam a hlavne zistila dôležité znalosti, čo sa týka založenia vlastnej značky. Všetko som dosiahla sama, bez pomoci niekoho iného. Začínala som úplne od nuly, čo bolo veľmi ťažké, pretože všetko, každý detail, každé rozhodnutie som musela spraviť sama a iba čakať či sa popálim, alebo ma to posunie ďalej.

The «Mykonos» dress will make you feel like a goddess with its luxurious thick glittery fabric styled to hug and…

Gepostet von Galina Couture am Samstag, 26. Mai 2018

Čo by si označila za prelomovú udalosť, vďaka ktorej sa na teba usmialo šťastie? Za aký dlhý čas prišla?

Prelom nastal 3-4 roky dozadu. Vtedy som sa presťahovala do inej časti Londýna a keď som tak spoznávala okolie, všimla som si zaujímavý svadobný salón. Neváhala som a dohodla si stretnutie a vlastne odvtedy s nimi spolupracujem a moje šaty predávajú spolu s ďalšími veľkými menami v svadobnom svete.

Založila si si vlastnú módnu značku Galina Couture, čo by mnohí mohli označiť za splnený sen. Ako vnímaš tento úspech?

Je to splnenie sna…ale ešte stále sa na to tak nepozerám, ešte stále som na začiatku a musím veľmi ťažko pracovať. Vôbec to nie je prechádzka ružovou záhradou, určite ma nikdy nenájdete sedieť so založenými rukami. Každý deň robím niečo iné. Áno, je to nádherný pocit mať prácu, ktorá vás napĺňa, pre ktorú žijete, ktorá vám dáva potešenie. Ale je to tiež práca na 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Váš osobný život prestane tak trochu fungovať, nie každý deň je úspešný, sú dni, kedy padnete dole, ale potom sa musíte opäť postaviť na nohy a bojovať ďalej. Nie každý deň vám chce vyjsť v ústrety, ale ako sa vraví, kde vám zatvoria jedny dvere, niekde inde vám otvoria druhé.

zdroj: Galina Couture

Z akého dôvodu si sa rozhodla zamerať sa svojou tvorbou práve na svadobné šaty?

Ja som veľký romantik a všetko ohľadom svadby je robené s láskou a srdiečkom. Pri tvorbe šiat sa viem uniesť fantáziou, ktorá nemá hraníc. Je to skrátka nádherná práca plná emócií a úsmevov.

Čím je práve tvoja značka výnimočná?

Moja značka je výnimočná najmä tým, že je skutočne robená zo srdca a v šatách vidíte aj môj príbeh.

Gepostet von Galina Couture am Dienstag, 6. Februar 2018

V takom veľkomeste ako je Londýn musí byť konkurencia veľmi silná. Nepremýšľala si niekedy o tom, že na Slovensku by sa ti tvoja profesia vykonávala lepšie?

Konkurencia je veľmi veľká. Je už dosť veľa zastaraných veľkých mien a samozrejme stále prichádzajú nové, avšak nad týmto sa nesnažím veľa zamýšľať, lebo človek by v tej chvíli zneistel a niet priestoru a času na takéto myšlienky. Každému sa páči niečo iné, takže ja hovorím, že miesta je dosť pre každého a neviest je stále viac a viac.

Čo ťa pri výkone tvojej práce najviac napĺňa?

Napĺňa ma jednoducho to, že konečne robím, čo som vždy robiť chcela. Je naozaj cítiť, keď sa venujete niečomu, čo vás baví, čo robíte zo srdca a ste pre to schopní spraviť aj nemožné. Človeka to napĺňa takou zvláštnou energiou, ktorá ho posúva ďalej. Čím viac úsmevov vykúzlim nevestám na tvári, tým viac cítim, že to, čo robím mi bolo darom. Veľmi ma teší, že ja a moje šaty sú súčasťou takého dôležitého dňa ako je svadba.

Akú radu by si dala mladým ľuďom, ktorí túžia byť v živote rovnako úspešní, no necítia sa byť dosť dobrí či motivovaní?

Plňte si svoje sny, nenechajte sa ničím a nikým odradiť a určite nie vlastným strachom. A ak to náhodou aj nevyjde, budete aspoň vedieť, že ste to skúsili a spravili pre to všetko. Život je plný prekvapení a šancí, len my ich musíme nájsť. Škola vám dá základ, no život vás naučí ťažký boj. Kto si to chce vyskúšať, musí sa pripraviť, že to nebude jednoduché. A hlavne sa pripraviť na veľa kritiky. Tú keď neviete prijať, neuspejete.

New Collection ! ! 🙌🏻 Get ready for the wedding season ! ✨Find us : Avenue Spyrou Kyprianou 40b 📞 25 013 585#SS19 #newcollection #galinacouture #maxidress #gown #promdress #weddingtime #eveningdress

Gepostet von Galina Couture am Dienstag, 21. Mai 2019

Ja som sa od kritikov naučila veľa. Počúvala som, čo mi vravia, čo sa im nepáči a to ma vážne posunulo dopredu. Nebolo to ľahké, ale postupom času som pochopila, že to dáva zmysel. Taktiež sa musíte pripraviť, že budú dni, keď vám bude ťažko a hlavou vám budú prechádzať myšlienky, že to chcete vzdať. Ale ak to vážne chcete, urobíte všetko preto, aby ste pokračovali ďalej. Ten pocit, keď vidíte, že ste uspeli, že sa vám niečo podarilo je neopísateľný.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech