Slovenky priniesli na trh produkt, ktorý nahradí bežnú zubnú pastu. Záujem oň je aj v Ázii

  • Ambiciózne podnikateľky predstavili vlastnú značku s názvom ZeoZoe
  • Tá na trh prináša ekologické zubné tablety čisto z prírodných materiálov
BeFunky-collage
ZeoZoe
  • Ambiciózne podnikateľky predstavili vlastnú značku s názvom ZeoZoe
  • Tá na trh prináša ekologické zubné tablety čisto z prírodných materiálov

Značku, o ktorej budeš zrejme ešte veľa počuť, má na svedomí Janka, Iveta a jej dcéra Aurélia. Zatiaľ čo Janka pracuje pre spoločnosť PROXENTA vo sfére obchodu, Aurélia je PhD kandidát v oblasti Global Animal Law na univerzite Pompeu Fabra v Barcelone. Tu vytvára nový právny rámec na ochranu zvierat a prednáša medzinárodné právo po anglicky a španielsky. Iveta je fytoterapeut, bylinkárka, založila Bylinkovú školu Matky Zeme, na svojich seminároch učí poznávať a používať liečivé rastliny. 

Práve ony sú sú zakladateľkami značky ZeoZoe a nám porozprávali o ich podnikateľských začiatkoch, o kreovaní produktu a o filozofii, ktorou sa pri podnikaní riadia.

zdroj: ZeoZoe

Čo bolo prvotným impulzom na založenie značky?

Prvý impulz vznikol z nápadu využiť zeolit ako nosný materiál na tvorbu niečoho nového, čo na trhu nie je. So zeolitom mala dlhoročnú skúsenosť Iveta. Aurélia mala ako tínedžer vážne problémy s akné a keďže klasická medicína jej nepomohla, nasadili sme zeolitovú kúru na detox organizmu. 

zdroj: ZeoZoe

Účinky boli neskutočne pozitívne. Postupne sme začali objavovať čaro zeolitu. V určitom bode našich životov sme prešli na prírodnú kozmetiku a učili sme sa vyrábať domáce šampóny, mydlá, krémy ako aj zubné pasty.

Prvú ingredienciu, ktorú sme použili bol samozrejme zeolit. Vedeli sme, že už v dávnych dobách sa používali zubné prášky ako účinný spôsob čistenia zubov. Študovali sme účinky zeolitu na zuby a ďasná a opäť sme dosiahli skvelé výsledky. Janka potom dostala nápad posunúť naše idey na ďalší level. 

zdroj: ZeoZoe

Rozhodli sme sa vyrobiť zubné tablety, ako prvá slovenská kozmetická značka. Janka dala myšlienke reálny základ a Aurélia zabezpečila promo aktivity. Všetky tri máme v srdci lásku k prírode a snažíme sa viesť k tomu aj naše okolie.

Vízia zero waste sa stala súčasťou našich životov. Na tvorbu produktov vyberáme iba prírodné ingrediencie. Veríme, že sa dá žiť aj bez hromadenia odpadu, šetrne k prírode. Naša značka nie je len o produktoch, je o myšlienke a o osvete. 

Koľko ste na začiatku museli investovať do rozbehu značky? Kedy očakávate návratnosť? 

Prvé produkty sme uviedli na trh len pred 3 mesiacmi, takže sme ešte stále v rozbehovej fáze značky. Ide o produkt, ktorý je na trhu nový pozitívne však je, že sa nám zákazníci vracajú. Návratnosť máme naviazanú na množstvo predaných produktov, momentálne komunikujeme s niekoľkými distribútormi o zastupovaní na Slovensku a iných krajinách v rámci EÚ.

V čom je váš produkt unikátny?

Náš produkt je unikátny svojim zložením i prevedením. Zloženie zubných tabliet a prášku na báze zeolitu s pridaním bylinných extraktov zabezpečuje dentálnu hygienu nového veku. Zeolit je vulkanický minerál, ktorý svojim zložením a účinkami ďaleko predstihuje ostatné minerálne materiály používané v kozmetike a v dentálnej hygiene.

zdroj: ZeoZoe

Volajú ho aj „zázračný kameň“, alebo „kameň tretieho  tisícročia“. Má mimoriadne široké možnosti použitia, v kontakte s ľudským telom sa prejavuje jeho detoxikačné a liečivé  pôsobenie. Náš produkt je úplne bez chémie a takto to aj ostane do budúcnosti pri nových výrobkoch. Prevedenie vo forme tabliet je praktické, výnimočne vhodné na cesty.

Jedinečnosť ZeoZoe produktov je v nosnej ingrediencii- ZEOLITE v kombinácií so zero waste myšlienkou. Naše produkty nájdete najmä v bezobalových obchodoch alebo balené v sklených nádobkách. Žiaden plast.

Pôsobenie zeolitu v ústnej dutine je takisto veľmi pôsobivé, keďže reguluje pH, a tak odstraňuje kyslé prostredie ohrozujúce našu sklovinu. Takisto pôsobí preventívne proti tvorbe zubného kameňa, zuby zanechá hladké, bez akéhokoľvek povlaku. 

Kto je výrobcom tabletiek? Ako prebiehal jeho výber, čo musel spĺňať? 

Vlastníkom receptúry sme my, pričom výrobu máme zazmluvnenú v slovenskej firme. Výrobca musel spĺňať všetky náležitosti vyplývajúce z legislatívnych požiadaviek. Našim kritériom bolo, aby išlo o slovenskú firmu, ktorá bude ochotná s nami pracovať na vývoji aj napriek tomu, že sme im neboli schopné garantovať veľké objemy. Niektoré firmy s nami odmietli spoluprácu, keď sme im dali požiadavku, že produkt musí byť 100% prírodný. Štandardne sa do tabliet pridávajú chemické látky, ktoré pôsobia ako lepidlo, čo je jednoduchšie pre výrobcov tabliet. Nám sa nakoniec podarilo vymyslieť zloženie, bez chemických látok aj vďaka tomu, že výrobca s nami spolupracoval na testoch.

Máte už na váš produkt reakcie aj od stomatológov? V čom sú zubné tablety lepšie ako klasická zubná pasta? 

Stomatológovia poznajú zeolit dlhšie než zvyšok populácie. Zubným práškom si ľudia umývali zuby v minulosti pred nástupom priemyselnej revolúcie. Poznajú jeho vynikajúce vlastnosti a sami ho používajú. Máme množstvo pozitívnych reakcií na tabletovú formu prášku, i na zloženie produktu. Šalvia a mäta sú základnými bylinami, ktoré pôsobia protizápalovo a hojivo na ústnu dutinu. Náš produkt môžu využívať aj deti.

zdroj: ZeoZoe

Jedným z pozitívnych prvkov našich produktov je teda unikátna kombinácia prírodných zložiek- naše produkty nepenia, keďže neobsahujú žiadne umelo vytvorené chemické látky, nepridávame ani farbivá či syntetické vône. Spojenie liečivej hliny zeolitu s výťažkami zo šalvie a mäty predstavuje spojenie, ktoré nielen čistí naše zuby ale aj liečivo pôsobí na rôzne problémy v ústnej dutine. Zanecháva dlhodobý svieži pocit, ktorý nie je výsledkom množstva umelých a dráždivých aróm.

Kde všade je možné ZeoZoe kúpiť? Na koľko použitý vystačí jedna ampulka? 

Naše tablety ZeoZeo môžete kúpiť na Slovensku vo viac ako 20 obchodoch, alebo na e-shope zeozoe.sk pripravujeme sa na trhy v Česku, Nemecku, Poľsku, o naše produkty majú záujem aj v Ázii.

Jedno balenie tabliet vydrží na mesiac a pol pravidelného užívania, v balení je 90 tabliet. Niektorí zákazníci používajú na jedno umytie len pol tablety. Prášok – 30g v balení, vydrží 2 mesiace. Jedno balenie kúpiš za 12, 50 eur.

Plánujete predstaviť aj iný typ produktov? 

V budúcnosti plánujeme priniesť na trh zubné tablety pre deti, vyvíjame tablety na rôzne postihnutia ústnej dutiny (paradentóza, afty, krvácanie a pod.) a ďalšie príchute.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá