Slovenky v Brezne s láskou miešajú domáce müsli bez kíl cukru a umelín

  • Keď sa povie müsli, väčšina z nás si predstaví niečo s obrovským obsahom cukru, vyrobené na nekvalitnom oleji niekde v továrni. FitBakers sa rozhodli vyrobiť jedlo, ktoré sa na zdravé často iba hrá, naozaj zdravo.
kolaz2
fb/FitBakers
  • Keď sa povie müsli, väčšina z nás si predstaví niečo s obrovským obsahom cukru, vyrobené na nekvalitnom oleji niekde v továrni. FitBakers sa rozhodli vyrobiť jedlo, ktoré sa na zdravé často iba hrá, naozaj zdravo.

Snaha o zdravšie raňajky začala v roku 2014. Zakladateľky FitBakers si dali za cieľ vytvoriť raňajkovú zmes, ktorá by sa ako zdravá iba netvárila. Výsledkom je kvalitné müsli, ktoré obsahuje minimálne množstvo cukru, umelých prísad a konzervačných látok. A podarilo sa!

„Myšlienka „vytvoriť“ si vlastné müsli vznikla pred pár rokmi z podnetu zmeniť svoje stravovacie návyky a začať jesť zdravšie. Vtedajšia ponuka müsli výrobkov bola značne obmedzená kvalitou a nevýraznou chuťou, taktiež množstvom rafinovaného cukru, umelých prísad a konzervantov. Naše prvé müsli preto vznikli viac-menej náhodne ako výsledok experimentu vytvoriť pre seba a svoju rodinu raňajkový mix vločiek, orieškov, semienok a ovocia, ktorý by bol plnohodnotnou energetickou náhradou klasických raňajok vhodnou pre deti aj dospelých,“ tvrdia zakladateľky na svojej stránke.

11257740_1617535995153925_3142669840587921465_n

foto: FitBakers

Dnes ponúkajú ovsené a pohánkové müsli v niekoľkých jednoduchých príchutiach, napríklad tradičné, orieškové, kakaovéčia hrozienkové. Všetky suroviny sú kvalitné a primárne od slovenských výrobcov, resp. dodávateľov.

„Vždy sa snažíme objednávať suroviny od slovenských výrobcov a tým podporovať domáce firmy a ich výrobky. Ovsené vločky nám dodáva výhradne slovenský výrobca. Pohánkové vločky nám tiež dodáva distribútor zo Slovenska, ale sú dovážané z Ukrajiny, keďže Ukrajina  je pestovateľ pohánky č.1 v Európe. Ostatné suroviny ako semiačka, cukor, orechy a hrozienka sa na Slovensku nepestujú a z toho dôvodu ich objednávame od rôznych  odberateľov zo Slovenska aj zo zahraničia,“ povedala spoluzakladateľka FitBakers Danka Švantnerová pre portál kvalitne-slovenske.sk.

12970859_1719812361592954_1746805912767434883_o

foto: FitBakers

Kľúčom ku kvalitnému müsli je šetrné a pomalé zapečenie. Pre rýchlom by mohli totiž vzniknúť nežiadúce látky. A tým sa FitBakers naozaj vyhýbajú. Ich produkty neobsahujú žiadne konzervačné látky a ani stužený tuk, ktorý sa inak pri zapekaní bežne používa. Jediný tuk v ich müsli je ten z orechov, semienok a kokosu.

Hlavným zámerom FitBakers je predávať svoje produkty v kamenných obchodoch. Eshopy vidia skôr ako doplnok. „Na jednej strane je to preto že naše výrobky majú svoju váhu a tým, že poštovné je vysoké, často krát je jeho cena priamo úmerná „ďalšiemu“ balíku domácich müsli. Na druhej strane, ak sa rozprávame o zdravom životnom štýle, tak k nemu patrí aj pohyb. Preto je aj pre našich zákazníkov lepšie obuť si tenisky a odbehnúť si kúpiť svoje obľúbené müsli do kamenného obchodu,“ uviedla Danka pre portál kvalitne-slovenske.sk

11258377_1617539565153568_6515353465911125348_n

foto: FitBakers

Ak si aj ty ideš najmä v lete zdravší štýl stravovania, určite vyskúšaj túto dobrotu vyrobenú na Slovensku. Dá ti toho viac ako cereálie kupované v supermarkete. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK