Slovenky vytvorili projekt, s ktorým vymeníš office za tropický ostrov na Filipínach

  • Predstav si, že by si namiesto rannej cesty do práce v špičke absolvoval prechádzku na pláž a začal svoj deň jogou. Po exotických raňajkách by si sa s kolegami pustil do biznis projektov a potom si vyčistil hlavu surfovaním...
collageddq
travelandleisure.com, BizTreat
  • Predstav si, že by si namiesto rannej cesty do práce v špičke absolvoval prechádzku na pláž a začal svoj deň jogou. Po exotických raňajkách by si sa s kolegami pustil do biznis projektov a potom si vyčistil hlavu surfovaním...

Veronika Janečková a Saša Tinková sa rozhodli previesť tieto sny do reality a posunúť vnímanie sveta práce a biznisu na úplne nový level. Stvorili unikátny koncept BizTreat, ktorý mení nudný office za nedotknutú prírodu tropického ostrova Siargao na Filipínach. Tím BizTreat tu organizuje pracovné pobyty a teambuildingy pre firmy aj jednotlivcov z celého sveta. Spája objavovanie exotiky a zábavu s dosahovaním biznisových cieľov.

Napriek tomu, že projekt buduje firemnú kultúru na pláži, jeho príbeh sa začal písať paradoxne v meste, konkrétne v Londýne, ktorý je od pláží na míle vzdialený. Cesty Veroniky a Saši sa tu pretli a aj keď sa dovtedy nepoznali, rozhodli sa spolu vydať za surferským dobrodružstvom na Filipíny. Tropický ostrovný život ich úplne dostal. Nebolo to však len tým, že ich očarila panenská príroda a surferské vlny, ale paradoxne sa tu cítili oveľa produktívnejšie a motivovanejšie, než v prostredí rušného mesta.

Bolo rozhodnuté. Rozhodli sa začať tu nový život a rozbehnúť jedinečný projekt. Korporátny život, ktorý dovtedy žili, s radosťou opustili, no paradoxne práve on bol jednou z inšpirácií projektu. Veronika a Saša sa okamžite pustili do práce a s nadšením začali vytvárať tím. V Apríli za vlastné financie spustili beta testovanie projektu, ktoré sa stretlo s úspechom. Všetko rozbehli za vlastné peniaze a Saša sa dokonca rozhodla predať svoj byt. Ich nadšenie však nepoznalo hranice a okamžite si to všimli aj prví klienti.

Cieľom mladých biznismeniek je zmeniť spôsob, akým firmy vnímajú pracovný proces a svojich zamestnancov. BizTreat je totiž presvedčený o tom, že cestou k dosahovaniu top cieľov je budovanie zdravej firemnej kultúry. A nie je skutočne nič lepšie, než upevňovať vzťahy s kolegami a vzájomnú motiváciu pod tropickými palmami a mangrovníkmi ostrova Siargao, s morským vánkom vo vlasoch a spoločným surfovaním. :)

V BizTreat prepojili Slovenky svoje skúsenosti s produktovým manažmentom, odborným tréningom aj eventovým manažmentom. Organizujú úplne nové typy nezabudnuteľných firemných eventov, ktoré prinášajú dlhodobú hodnotu nielen ľuďom, ale aj firmám. Pracujú s inovatívnymi metódami, ako napríklad agilná metodológia či design thinking.

Do cieľovej skupiny projektu patria nielen korporácie s pokrokovým myslením, ale najmä rýchlorastúce startupy a scaleupy. Čo im BizTreat event prinesie? Naučí ich, ako pristupovať k riešeniu výziev vyžadujúcich spoluprácu kolegov, ako aj miestnych obyvateľov a majiteľov lokálnych biznisov. Spolu si môžu vyskúšať napríklad prototypovanie priamo na pláži, čakajú ich tiež interaktívne workshopy a hlavne kopa zábavy.

“Firemný teambuilding je aktuálne jednou z horúcich tém v pracovnom prostredí. Je to výborný spôsob ako doslova zbúrať steny pracovísk. Nové stimulujúce pracovné prostredie vedie k rozvoju osobnej kreativity a flexibility a zlepšeniu spolupráce v tímoch. Vziať svoj tím mimo pracoviska iba z dôvodu, aby si vypočuli prednášku v hoteli alebo si zahrali mini golf dnes nestačí na rozvoj úspešnej firmy. V BizTreate veríme, že spoločnosti by mali k tímovým aktivitám pristupovať ako k dlhodobej investícii, a nie ako k jednorázovému zážitku.” uviedla Veronika.

Každý jedeň deň strávený pobytom na ostrove Siargao je ušitý na mieru. Program organizujú skúsení faclitátori, lokálni sprievodcovia, inštruktori surfu a jogy či tradičných filipínskych bojových umení. Aktivity sa konajú v čarovných lokalitách s výhľadom na oceán a skrytých zákutiach ostrova a nikdy nie na jednom mieste, pretože Veronika a Saša veria v silu zmeny prostredia a jej vplyvu na naše učenie.

Projekt však nemá dosah len na rozvoj firiem a osobný rozvoj každého človeka, ale podporuje tiež lokálnych podnikateľov na tomto filipínskom ostrove. Každý účastník pobytu sa môže zapojiť do riešenia lokálnych problémov ostrova a čeliť skutočným výzvam, s ktorými bojujú rozvojové krajiny, nielen tým abstraktným v rámci firmy.

Týmto proaktívnym Slovenkám sa podarilo priniesť úplne nový koncept firemného teambuildingu, ktorý kombinuje zábavu s produktivitou a nemá konkurenciu. :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech