Slovenka Anna Opinová získala cenu za najlepšiu fotografiu sveta v kategórií Next Generation

  • Mladej fotografke sa v celosvetovej súťaži Nikon Photo Contest 2016-2017 v kategórii Next Generation Award: Single Photo podarilo získať prvé miesto. Je to historicky prvé umiestnenie Slovenska v tejto súťaži s dlhoročnou históriou.
anka
facebook.com/anna.opinova
  • Mladej fotografke sa v celosvetovej súťaži Nikon Photo Contest 2016-2017 v kategórii Next Generation Award: Single Photo podarilo získať prvé miesto. Je to historicky prvé umiestnenie Slovenska v tejto súťaži s dlhoročnou históriou.

O tom, že fotografi sú súťaživým “národom”, sa všeobecne vie. Aj vďaka tomu sa po celom svete organizuje množstvo fotografických súťaží s väčším či menším renomé. K jedným z najväčších, ale aj najstarších, foto súťaží na tejto planéte patrí Nikon Photo Contest. Táto výzva je určená všetkým fotografom, amatérom i profesionálom bez ohľadu na národnosť, pohlavie alebo vek. Tento rok v nej významne zabodovala práve Anna Opinová.

Foto: Disapperinf fishing method by Moken/ Dorte Verner 

„Je to moja prvá súťaž, kde som sa prihlásila. Mala som totižto fotografiu z októbra 2016, ktorá mi neskutočne utkvela v srdci a mysli. Jej hĺbkou, jej atmosférou, autentickosťou… Jednoducho som vnímala, že táto fotografia má niečo v sebe, čo mi vyráža dych,“ povedala Anna pre techbox.dennikn.sk

Foto: Greeting to the Sun/ Annamaria Bruni

O hodnote úspechu, ktorý sa podaril mladej Slovenske dosiahnuť, svedčí aj fakt, že do súťaže prispelo celkom 21 511 fotografov zo 170 krajín sveta so 76 356 fotografiami.

Anna sa pritom fotografii venuje len jeden rok a všetko, čo o fotografovaní vie, sa naučila samoštúdiom. Chvíle voľna strávené s fotoaparátom v ruke počas získavania inžinierskeho titulu na ekonomickej univerzite sa jej teda určite vyplatili.

Víťazná fotografia vznikla počas fotografovania mladomanželov. Tou najlepšou snímkou však nie je prvoplánový portrét nevesty s kyticou, ale jej brat, ktorý fajčí cigaretu, obklopený magickým dymom a drevenicou v pozadí.

Táto fotografia vznikla počas portrétového fotenia mladomanželov a priateľov v Starej Ľubovni. Mám rada tento moment, ktorý vznikol v mrazivej zime. Mladý muž na fotke je brat nevesty (Janko Pribiš), ktorý nám celý čas asistoval a pomáhal, avšak v takýto nevšedný a studený deň si doprial aj cigaretku. A tu to celé vzniklo, pretože som ho začala fotiť viac ako mladomanželov,“ vyjadrila sa Anna pre dobrenoviny.sk

Foto: Anna Opinová/Mysterious

To, že sa Anne podarilo získať cenu o ktorej snívajú mnohí fotografi aj celý život, sa dozvedela prostredníctvom e-mailu. Keď uvidela správu, zostala ticho sedieť a musela si párkrát tú neuveriteľnú novinku prečítať, aby jej vôbec uverila. :)

Anne blahoželáme a na záver pripájame jej obľúbené motto: „Nič veľké sa nestane realitou, ak o tom nesnívaš.“

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech