Slovenská appka Catchme, aby si už nikdy nebol sám

  • Kráčaš sám po ulici a tak rád by si sa s niekým porozprával, ale nikto známy naokolo nie je? Puberťácke nekonečné písmenkovanie ťa už nebaví, dávaš prednosť osobnému kontaktu? Rád spoznávaš nových ľudí, ale niekedy nevieš ako na to, aby to nebolo trápne a nepríjemné? Nová slovensko-česká appka CatchMe rýchlo vyrieši všetky tieto problémy.
image_1439797680.jpeg
  • Kráčaš sám po ulici a tak rád by si sa s niekým porozprával, ale nikto známy naokolo nie je? Puberťácke nekonečné písmenkovanie ťa už nebaví, dávaš prednosť osobnému kontaktu? Rád spoznávaš nových ľudí, ale niekedy nevieš ako na to, aby to nebolo trápne a nepríjemné? Nová slovensko-česká appka CatchMe rýchlo vyrieši všetky tieto problémy.

 

Cieľom CatchMe je vytrhnúť ľudí z virtuálnej reality internetu a zabezpečiť reálne stretnutie minimálne dvoch ľudí. CatchMe funguje na princípe vytvárania osobných výziev na stretnutie používateľmi. Jeden používateľ vytvorí výzvu, ktorá sa zobrazí iným prihláseným používateľom v ich okolí. Používateľ, ktorému sa výzva zapáči ju môže prijať a následne začína odbíjať 30 minúť, počas ktorých by mal nájsť zadávateľa a priblížiť sa k nemu minimálne na vzdialenosť 10 metrov. Appka naviguje používateľov k sebe podobne ako napríklad hra Hunt the thimble. V momente, keď sa tak stane aplikácia pípaním upozorní oboch používateľov. Teraz je už len na nich ako sa toto stretnutie bude ďalej vyvíjať.

 

 

Aplikácia má dva používateľské módy. Jeden pre jednotlivcov, ktorí chcú stretnúť iných ľudí a druhý pre komerčné využitie. V komerčnom, teda businness stave, je princíp podobný ako pri jednotlivcoch. Appka zobrazuje výzvy, na ktorých je čas nachytenie takisto 30 minút. Výzvy zadávajú komerčné subjekty, napríklad reštaurácie, kaviarne, obchody. Ak sa používateľ rozhodne prijať takúto výzvu, podarí sa mu ju aj splniť, získa objekt tejto výzvy. Odmenou môže byť produkt zadarmo, zľava alebo aj darček k nákupu. Appka tak funguje ako marketingový nástroj, ktorý prinesie skutočných zákazníkov priamo do priestorov podnikateľa, napríklad priamo do obchodu. Podnik hravou formou získava nových potenciálnych zákazníkov, rozširuje tak povedomie o svojom podniku. Veľkou výhodou je samozrejme aj to, že výzva sa zobrazí len ľuďom v okolí a tak majú reálnu šancu výzvu aj odmenu hneď využiť.

 

Príklad komerčnej výzvy CatchMe môže vyzerať aj takto. V jednom podniku v centre Olomouca sa rozhodli vytvoriť výzvu, v ktorej ponúkali zmrzlinu k poháru vína zadarmo. Nuž, či to bola práve najlepšia kombinácia, neviem.

 

 

Komerčné výzvy v appke fungujú zatiaľ len 2 týždne a sú v testovacej fáze najmä v Olomouci, ale v najbližšom čase zavíta appka aj do Bratislavy a neskôr do ďalších väčších slovenských a českých miest.

 

Príbeh CatchMe začal tvoriť Michal Šnajdar, ktorý sa presťahoval do nového mesta, kde samozrejme chcel spoznať nových ľudí, získať nové kontakty a priateľov. Keďže Michalovi nevyhovuje len virtuálne priateľstvo a časom zistil, že dostať virtuálnych kamošov do reálneho sveta je mission impossible, rozhodol sa s tým niečo urobiť. A tak v jeho hlave skrsol nápad na appku, ktorá hravou a veselou formou sprostredkuje náhodné stretnutie reálnych ľudí. Michal svoje nadšenie z nápadu preniesol aj na kolegu z práce Jindřicha Dvouletého, a tak spoločne začali pracovať na technickom zrealizovaní appky. Následne sa k nim pripojil Vladimír Klimant, ktorý sa začal venovať obchodnej stratégii a marketingu appky.

 

 

CatchMe získala titul najlepšieho podnikateľského zámeru v súťaži Podnikavá hlava, ktorú pripravuje Vedeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP). Teraz sa chlapci nasťahovali do nových kancelárskych priestorov VTP UP, odkiaľ ďalej aktívne pracujú na vývoji a zdokonaľovaní appky a na nových výzvach.

 

Appka je dostupná preAndroid aj iOS a je úplne zadarmo.

 

Tak stiahnime appku, zaregistrujme sa a stretnime sa ako reálni ľudia, nie len ako písmenká na obrazovke! Pri väčšom počte používateľov môže CatchMe skvelo fungovať ako nástroj na pritiahnutie zákazníkov. Ľudia chodiaci po ulici s pohľadom zapichnutým do smartphonov už nemusia byť len závisláci na sociálnych sieťach, možno práve plnia novú výzvu v CatchMe a možno je to Váš nový kamarát, či dokonca zákazník.

 

CatchMe má v dnešnom svete, v ktorom pomaly ľudia zabúdajú, že ústa nie sú len na jedenie, ale aj na rozprávanie, svoje opodstatnenie a miesto. Vytvorte výzvu alebo ju prijmite a stretnite sa z očí do očí.

 

Zdroj: gocatchme.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech