Slovenská barová ikona povstala z popola. My sme ju navštívili ešte pred oficiálnym otvorením, ktoré sa chystá už dnes

  • Legendárny bratislavský bar opäť otvoril
  • Na otváračke sme nesmeli chýbať ani my
  • Drink ti nalejú aj do dámskej lodičky
Old Fashioned Bar
Startitup/Nikol Pápayová
  • Legendárny bratislavský bar opäť otvoril
  • Na otváračke sme nesmeli chýbať ani my
  • Drink ti nalejú aj do dámskej lodičky

Rómeo a Júlia, Mario a Luigi alebo Tom a Jerry, tieto mená k sebe jednoducho patria. Keď sa ako nadšenec do bratislavského gastra pozriem na celú vec z nadhľadu, tak podobnou dvojicou pre mňa je aj Urban House a Old Fashioned Bar.

Toto ikonické duo sa nachádza na Laurinskej ulici v samom centre mesta. Keďže si budova musela prejsť rekonštrukciou, Bratislavčania sa museli na nejakú dobu rozlúčiť s oboma podnikmi. 

Zatiaľ čo Urban House svoje brány otvoril už skôr, tak Old Fashioned Bar sa ešte len pripravoval. Muselo byť totiž zabezpečené všetko potrebné na to, aby mohli hostí privítať v skutočne veľkolepom štýle, ako to vedia len oni.

zdroj: Startitup/Nikol Pápayová

My sme, samozrejme, na tejto udalosti nemohli chýbať. Do tohto skvelého baru sme sa išli pozrieť ešte predtým, ako svoje brány otvorí aj širokej verejnosti. Tá sem bude môcť zavítať od dnešného dňa.

Zisťovali sme aj to, či je nový Old Fashioned lepší než ten starý. Zaujímalo nás, či sú barmani dostatočne ostrieľaní, ale aj to, koľko ťa tu bude stáť posedenie pri pár drinkoch.

Bar vytrhnutý z iného storočia

Tvorcovia tohto unikátneho konceptu sa nikdy netajili tým, že ich prvotnou inšpiráciou bolo britské obdobie 70. rokov. Je naozaj len veľmi málo miest na Slovensku ako toto.

zdroj: Startitup/Nikol Pápayová

Keď vstúpiš cez prah dverí, neocitneš sa len tak v nejakom bare v centre mesta. Budeš sa cítiť ako v Birminghame alebo Londýne a na 21. storočie tu celkom zabudneš. 

To, čo žiadnemu bystrému oku neunikne, je interiér baru. Dispozične sa tu toho až tak veľa nezmenilo. Stále sú hlavnou dominantou kožené sedačky, do ktorých keď sa zaboríš, zabudneš na akékoľvek starosti. 

Sedenie je síce pekné a štýlové, no do baru nejdeš len sedieť. Naprieč celým stredom prevádzky sa tiahne 360-stupňový bar spolu so sedením.

zdroj: Startitup/Nikol Pápayová

Práve kombinácia dreva a kože s tlmeným svetlom dáva do kontrastu bar, ktorý nasvecuje všetky fľaše aj samotných barmanov. Človek tak ihneď dostane akýsi hint, aký výnimočný zážitok ho tu ešte čaká.

Ak by si sa rozhodol, že chceš mať skutočné súkromie, tak aj v tomto prípade si prídeš na svoje. Bar disponuje aj bočným salónikom, kde sa zmestíš aj so svojou partiou. V tomto salóniku sa na teba počas celého večera budú pozerať obrazy psov. Keďže sme v gentlemanskom bare, psy na obrazoch sú, ako inak, v oblekoch.

Servis je 90 % úspechu

Som toho názoru, že pokiaľ má podnik servis na úrovni, tak sú odpustiteľné aj jemné prešľapy v kvalite. Práve barman alebo čašník dokáže nahradiť túto chybu svojím profesionálnym vystupovaním.

Toto ale nie je prípad Old Fashioned Baru. Ich servis ťa očarí. Dostaneš tu nielen prvotriednu obsluhu, ale aj kvalitu produktu. 

Old Fashioned Bar

My sme, samozrejme, ochutnali aj drinky, ktoré si pripravili na grand re-opening. Chute boli všetky prvotriedne vybalansované a nechýbalo tomu skutočne nič. Osobne som sa stal väčším fanúšikom tých jednoduchších kokteilov a veľmi milo ma prekvapil vir-gin tonic, ktorý mal v sebe presne to, čo správny gin tonic má mať.

zdroj: Startitup/Nikol Pápayová

Príjemnú horkosť tonicu, bylinkové tóny v tomto prípade nealko ginu a jemný náznak citrusu. 

Pokiaľ by si chcel niečo extravagantnejšie, tak si pre teba chalani pripravili aj kokteil v dámskej lodičke alebo drink s citrusovou penou a poriadnou dávkou jedlých kvetov. 

A koľko takéto drinky stoja? Treba povedať, že Old Fashioned Bar nie je žiadna nalievareň, ale prepojenie barmanského umenia s príjemnou atmosférou.

Ceny sa odvíjajú aj od kvality. Napriek tomu si myslím, že priemerná cena za drink medzi 14 až 16 eur je vskutku primeraná. Je to presne podnik, kam môžeš vziať svoju drahú polovičku na rande a neodchádzaš s deravou peňaženkou.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá