Slovenská čokoláda dobýja svet. Už si ju vychutnávajú aj cestujúci kórejských aeroliniek

  • Nitrianska čokoládovňa Lyra už okrem Slovenska a Európy dobýja aj Áziu
  • Po množstve ocenení, ktoré zbiera kade chodí, sa dostala aj do pravidelnej ponuky občerstvenia kórejských aerolínií
  • Okrem znamenitej chute odborníci chvália aj mimoriadne sympatický dizajn čokolády
collage
Ilustračná fotografia/lyrachocolate.com/Unsplash
  • Nitrianska čokoládovňa Lyra už okrem Slovenska a Európy dobýja aj Áziu
  • Po množstve ocenení, ktoré zbiera kade chodí, sa dostala aj do pravidelnej ponuky občerstvenia kórejských aerolínií
  • Okrem znamenitej chute odborníci chvália aj mimoriadne sympatický dizajn čokolády

Slovenskú (presnejšie z Nitry pochádzajúcu) jedinečnú čokoládu Lyra, si už môžu vychutnať aj cestovatelia v ďalekej Ázii. Je totižto súčasťou ponuky na palubách niekoľkých kórejských aerolínií. Podľa informácií dromedar.zoznam.sk, veria slovenskej značke Asiana Airlines, Korean Airlines, Air Seoul, T’way Air, Air Busan aj Jeju Air.

My sme sa boli vo výrobni minulý rok pozrieť a ak si to ešte nestihol, môžeš do zákutí čokoládovne s nami nazrieť dnes.

Karol Stýblo z Lyra chocolate pre dromedar.zoznam.sk priznal: „V Kórei byť inflight – to je vrchol kvality a prestíže, je to tá najvyššia možná referencia. Každú sekundu sa má 10 pasažierov ázijských aeroliniek možnosť zoznámiť so Slovenskom a slovenskými čokoládami.“ Gratulujeme Lyra!

Top kvalita aj parádny dizajn

Čokoláda Lyra sa svojou overenou kvalita dostala na prvé miesta mnohých prestížnych gastro rebríčkov a okrem iných jej patrí napríklad aj titul „gastro Oscara“ Great Taste či ocenenie zlatou medailou v súťaži International Chocolate Awards 2018. Cena Worldstar Winner 2018 zase oslavuje krásu dizajnu samotného produktu, ktorý má na svedomí slovenský dizajnér Michal Slovák (viac si prečítaš TU). Ba­le­nie je vy­tvo­rené tak, aby rôzne prí­chute čo­ko­lád spolu se­deli v jed­nom ba­lení. Sú tak za­sa­dené do obalu z prí­rod­ného ma­te­riálu, ktorý je obo­ha­tený o me­ta­lické prvky. Prí­chute čo­ko­lád sú od­líšené len fa­reb­ným prv­kom, ktorý je umiest­nený na spod­nej strane obalu a čo­ko­lády umiest­nené pokope tak pri­po­mí­najú knihy ulo­žené v kniž­nici.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

TOTO SA EŠTE NIKOMU ANI NA SLOVENSKU ANI V ČECHÁCH NEPODARILO!!! Okrem Great taste ocenení 2018 sme získali ocenenie za design – WORLD STAR WINNER – vďaka nášmu úžasnému designerovi Michalovi Slovákovi. A na záver – ocenenie, ktoré si vážime najviac, nakoľko v čokoládovom svete nič prestížnejšie nie je INTERNATIONAL CHOCOLATE AWARDS – GOLD a SILVER za našu čokoládu TRAPICHE a bronz za čokoládu COFFEE. Poctivo makať na kvalite sa oplatí. Ďakujeme všetkým Vám, čo ste s nami lebo bez Vás by to nemalo zmysel.🍫🍫🥇🥈🏅🏆🏆🏆🏆 #lyrachocolate #internationalchocolateawards2018 #goldwinner #silverwinner #greattaste2018 #thankyou #worldstarwinner

Príspevok, ktorý zdieľa Lyrachocolate (@lyra.chocolate),

Značka je na trhu už od roku 2008 a po krušných začiatkoch sa stala pravidelnou súčasťou zásob sladkostí Slovákov. Vo svojom portfóliu má už takmer 80 produktov a kto sa samotnej čokolády Lyra vo všetkých príchutiach prejedol, nesmie zabudnúť na tohtoročnú novinku z dielne čokoládovne, tzv. ZmrzLYRU, o ktorej sme prednedávnom písali TU.

Zdroj: dromedar.zoznam.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá