Čarbičková: Slovenka svojimi šperkami a čelenkami mení realitu na farebný sen

  • Kto povedal, že na nosenie extravagantných čeleniek a šperkov je príležitosť len na festivaloch a karnevaloch? Spestriť si s nimi občas šedú realitu môžeš kedykoľvek dostaneš chuť. A s geniálnymi výtvormi od Anny Čurlejovej máš fantastický výsledok istý!
collagejhbjhv
BK/ Barka Kestlerová
  • Kto povedal, že na nosenie extravagantných čeleniek a šperkov je príležitosť len na festivaloch a karnevaloch? Spestriť si s nimi občas šedú realitu môžeš kedykoľvek dostaneš chuť. A s geniálnymi výtvormi od Anny Čurlejovej máš fantastický výsledok istý!

Pôvodom slovenská dizajnérka Anna Čurlejová dnes žije v Liberci v Českej republike, kde aj vyštudovala odbor dizajn skla a šperku na Technickej Univerzite v Liberci. Už tam sa jej začalo v šperkárstve dariť, začala získavať prvé úspechy a zúčastňovať sa prvých výstav. Svoje kreatívne nápady a vášeň pre dizajn a pekné veci, ktoré rada tvorila už odmalička, pretavila do vlastného projektu Čarbičková Design.

Prostredníctvom značky Čarbičková Design tvorí táto šikovná Slovenka extravagantné pierkové čelenky ako z indiánskej rozprávky. Stali sa veľkým hitom a sú zaručeným návodom na upútanie pozornosti. A to nielen na festivaloch v podobe jej najnovšej kolekcie Festival nomad. :) V Anninom portfóliu nájdeš aj bohémske, mušľové a kvetinové ozdoby do vlasov, hair-clipy, náušnice či náhrdelníky.

Čarbičkovú obľubujú aj známe blogerky a osobnosti. Jej indiánske čelenky sa ocitli v klipoch slovenských umelcov, ako sú Kali či Paulie Garand. Zdobili tiež modelky na rôznych foteniach. Tvorí samostatné kolekcie, pre ktoré si sama vymýšľa rôzne techniky tvorby, no vyrába aj na zákazku. Zástupy na dokonalú custom čelenku u nej pravidelne stoja aj nevesty. Každý jeden kus od Čarbičkovej je navyše zaručený originál.

„Veľmi záleží na názore zákazníka, počúvam čo mi hovorí a uvedomujem si jeho potreby – snažím sa podľa toho bižutériu, ktorú vyrábam, prispôsobiť. Veľmi mi u šperku a bižutérie záleží na funkčnosti. Výrobky musia byt krásne, kvalitné, ale zároveň praktické, nositeľné, prispôsobivé a v poslednej dobe ma baví vymýšľať výrobky, ktoré sú multifunkčné,“ povedala umelkyňa pre portál fler.cz.

Mladá umelkyňa sa však na Slovensku, v Česku aj zahraničí preslávila svojimi šperkami vyrobenými z farebných ceruziek, z ktorých je odvodené aj jej umelecké meno. Rôzne náhrdelníky s originálnymi ceruzkovými príveskami boli jednoznačne niečím novým a originálnym. Annu, ktorá už dostala aj prezývku farbičková kráľovná, dokonca na spoluprácu oslovila aj známa spoločnosť KOH-I-NOOR, ktorá práve kvalitné farbičky vyrába.

Anna sa ľuďom prostredníctvom svojich výrobkov snaží dodávať odvahu a sebavedomie a pomáha im vytvárať si osobitý štýl. Nechýba jej obrovská fantázia a vďaka odbornosti v tejto oblasti sú jej výrobky zaručenou kvalitou a nerozpadnú sa po jednom použití. Dokonca ich aj sama nosí. :) Výroba šperkov je pre ňu nielen jej prácou, ale aj relaxom a naplnením, vďaka čomu nepotrebuje od tvorby utekať niekam inam.

„V ateliéri trávime všetok náš čas. Sme nočný tvorovia, takže tvoríme prevažne v noci, zvyšok nášho tímu pracuje cez deň. Tak udržiavame kontinuálny výrobný proces,“ dodala dizajnérka pre fler.cz. Malý handmade biznis sa Anne s priateľom, ktorý s ňou v spoločnom ateliéri tvorí, rozmáha stále viac. Aj preto Slovenka uvažuje nad otvorením kamennej predajne.

Dnes si môžeš jej autorské doplnky a šperky kúpiť napríklad na sashe.sk.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech