Slovenská farmaceutická firma z východného Slovenska sa púšta do spolupráce so špecialistom na onkológiu v USA

  • Farmaceutická spoločnosť Imuna Pharm sa nachádza v Šarišských Michaľanoch a má pred sebou sľubnú expanziu, vďaka ktorej sa môže zaradiť medzi svetových hráčov na poli onkoliečiv.
wo5
pexels.com
  • Farmaceutická spoločnosť Imuna Pharm sa nachádza v Šarišských Michaľanoch a má pred sebou sľubnú expanziu, vďaka ktorej sa môže zaradiť medzi svetových hráčov na poli onkoliečiv.

Spoločnosť Imuna Pharm ešte v roku 2016 otvorila novú prevádzku určenú na výrobu základných a špeciálnych infúznych roztokov. Slovensko sa tak stalo absolútne sebestačné v oblasti výroby infúznych roztokov a nie len to. Investícia v celkovej hodnote 12 miliónov eur predstavovala pre spoločnosť krok k modernizácii a expanzii na zatiaľ nepreskúmané trhy.

Imuna Pharm už dlhodobo dodáva svoje produkty na územie strednej a východnej Európy, Ruska a ostatných krajín bývalého Sovietskeho zväzu, ako aj do krajín bývalej Juhoslávie a niektorých krajín Ázie.

Ich lieky sa však postupom času dostali aj do štátov ako je Poľsko, Maďarsko,Gruzínsko, Arménsko, Azerbajdžan, Kazachstan, Uzbekistan, Vietnam, Laos a Kambodža.

Pri posilňovaní pozícií spoločnosti na európskych trhoch sa v súčasnosti firma orientuje aj na trhy s vysokým potenciálom, ako sú Brazília, Argentína, Turecko, Austrália a niektoré krajiny Ázie a MENA (Middle East North Africa).

Najnovšie sa Imuna Pharma púšta do spolupráce s americkým špecialistom na onkológiu Athex Incorporation. Východniari majú na trhy v USA dodávať ich špecializované infúzne roztoky.

„Naše partnerstvo s firmou Imuna je pre obidve spoločnosti veľkým krokom vpred. Veríme, že sme získali partnera, ktorý má jedinečné výrobné možnosti dodávať vysoko žiadané produkty, a spoločnosť Imuna našla partnera, ktorý má skúsenosti s distribúciou a komercionalizáciou, aby predstavila svoju produktovú líniu na trhu v Spojených štátoch,“ hovorí pre HN prezident spoločnosti Athenex Pharmaceutical Division Jeffrey Yordon.

Spoločnosť Imuna Pharm, a.s. sa podľa portálu finstat.sk v roku 2016 dostala do zisku z -2,145 mil. € na 42 478 € a tržby jej narástli o 11 % na 23,00 mil. €.

O úspechu slovenskej farmaceutickej firmy však svedčí aj ocenenie z roku 2017. Expertná komisia Brand Council totižto rozhodla o udelení Slovak Business Superbrands Award práve pre spoločnosť Imuna Pharm.

Po slovenských biznisových esách ako je Sygic, Eset, nám robí dobé meno vo svete aj spoločnosť, o ktorej síce široká verejnosť až tak frekventovane nerozpráva, no má u nás aj vo svete silné slovo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech