Slovenská firma pozná riešenie na celosvetový problém. Geniálny psí vynález vyčistí Slovensko aj svet

  • 3 000 psov dokáže ročne vyprodukovať viac ako 32 plne naložených nákladných áut organického odpadu, ktorý znečisťuje životné prostredie
  • Problém sa rozhodla vyriešiť slovenská firma ECO DOG TOILET s inovatívnym nápadom
  • V ponuke sú aj modely staníc doplnené o LED osvetlenie napájané solárnym panelom
zftuz
  • 3 000 psov dokáže ročne vyprodukovať viac ako 32 plne naložených nákladných áut organického odpadu, ktorý znečisťuje životné prostredie
  • Problém sa rozhodla vyriešiť slovenská firma ECO DOG TOILET s inovatívnym nápadom
  • V ponuke sú aj modely staníc doplnené o LED osvetlenie napájané solárnym panelom

Na Slovensku žije podľa štatistík cca 800 000 registrovaných psov, čo predstavuje jedno zviera na približne 7 obyvateľov.

Len 3 000 psov dokáže ročne vyprodukovať až 320 ton exkrementov. To predstavuje približne 32 plne naložených nákladných áut organického odpadu.

Rovnaká klasifikácia ako ropné škvrny

Psie exkrementy patria do kategórie infikovaného a alergénneho odpadu. Agentúra ochrany životného prostredia US EPA ich klasifikuje v rovnakej kategórii ako ropné škvrny. Ide teda o vážny problém, ktorého riešenie ponúka slovenská firma ECO DOG TOILET z Bardejova a jej partnerská spoločnosť ECO DOG PARTNER z Bratislavy. Tá uvádza nové modely na trh, nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. 

Bardejovská spoločnosť vyvinula inovatívny patent v podobe hygienických zariadení na venčenie psov, ktorý je jediný svojho druhu na svete. Nápad pritom nevznikol v USA či v Ázii, ale v hlave slovenského podnikateľa a zakladateľa spoločnosti. Ekologickým spôsobom rieši likvidáciu a neutralizáciu psích exkrementov a moču a predchádza tak kontaminácii okolitého prostredia.

Čoskoro nás čaká Slovensko bez psieho odpadu

Stanica obsahuje feromóny, ktoré psa ukľudňujú a stimulujú na vykonanie potreby na tomto mieste. Spodná časť stanice obsahuje špeciálny filter, ktorý pohlcuje zápach a likviduje baktérie a parazity. „Na vývoji filtračnej a absorpčnej zmesi sme spolupracovali so špecialistami, okrem iného s Univerzitou veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach.opisuje vývoj výkonný riaditeľ partnerskej spoločnosti, Ing. Tomáš Szabo.

„Prvotným podnetom bol problém s všadeprítomným psím odpadom, ktorý znečisťoval verejné parky a obytné zóny,“ dodáva Szabo. Stanica ECO DOG TOILET v súťaži za čistotu verejných priestranstiev získala prvé miesto a minulý rok v ankete Inovatívny čin roka 3. miesto v kategórii Inovácia služby.

Špeciálny dizajn aj do záhrad

Stanice sú poskytované ako služba s kompletným servisom, aby bola zabezpečená ich funkčnosť a zároveň plný komfort pre klienta. Súčasťou pravidelného servisu je aj výmena absorpčnej hmoty, filtrov a psích feromónov. Vďaka tomu si zvykne len na toto jedno miesto a výsledkom je čistá a zdravá záhrada.

Na rozdiel od tradičných košov, ktoré poznáme z verejných parkov, ide o ekologické riešenie, ktoré chráni zdravie, pôdu aj podzemnú vodu. Nenahraditeľnosť slovenského riešenia už potvrdzuje aj veľký záujem miest. Nájdeš ich v Bratislave, Senci, Leviciach či Veľkom Mederi.

 

Slovenské nápady dobýjajú Európu

O produkty slovenskej firmy je veľký záujem aj v zahraničí. Je veľmi pravdepodobné, že v priebehu niekoľkých rokov uvidíme toto slovenské riešenie so svetovým patentom naprieč celou Európou.

Už dnes máme zástupcov v NemeckuBelgicku, odkiaľ dostávame mimoriadne pozitívne ohlasy a veľa objednávok. Potenciál tohto produktu je obrovský a chceme ďalej napredovať, preto sme otvorení aj ďalším spoluprácam s rôznymi firmami a šikovnými obchodnými zástupcami, dodáva Szabo

Sú ekologické záchody pre psov novým trendom slovenských záhrad?

Vďaka záujmu verejnosti a pozitívnym ohlasom psíčkarov spoločnosť v máji spustila aj distribúciu nových modelov do záhrad rodinných domov. Sú určené pre všetkých, ktorí už viac nechcú vdychovať zbytky exkrementov meniacich sa po vysušení na prach, nechcú mať vypálený trávnik, poškodené steny domov, úrodu či zbierať exkrementy po svojom psíkovi po celom pozemku.

Cieľom je, aby zo záhrady nebola len jedna veľká toaleta pre štvornohého miláčika, ale bola čistým a zdravým miestom pre celú rodinu. Modely pre domácnosť zaujmú aj svojim nápaditým dizajnom.

Jeden z modelov je doplnený o LED osvetlenie so senzorom pohybu bez nutnosti napájania na elektrinu. Nabíjanie vyrieši solárny panel vo vrchnej časti stanice. 

Hlavný partner Queedo

S uvádzaním ECO DOG TOILET staníc do záhrad firme výrazne pomáha jej hlavný partner Queedo.sk – internetová predajňa s chovateľskými potrebami pre psov a mačky. Ide rovnako o startup, ktorý sa chce odlíšiť aktívnym poradenstvom, garanciou vrátenia peňazí a ktorého cieľom je stať sa komplexnou predajňou s dôrazom na osobitý prístup k zákazníkovi.

Okrem toho pravidelne organizujú rôzne akcie a súťaže na Instagrame či Facebooku. Navyše, zanechaním kontaktu na stránke psiatoaleta.sk získavate automaticky zľavu 15 % na ich produkty.

Talentovaní Slováci tak vďaka spolupráci vytvorili svetový produkt s potenciálom vyriešiť globálny problém a ďalej expandujú do sveta. Do spolupráce sa už teraz zapojilo viacero kvalitných e-shopov, záhradkárskych firiem či útulkov, ktoré toto riešenie podporujú. Jednu z venčiacich staníc môžeš mať na svojej záhrade aj ty a zbavíš sa psieho odpadu raz a navždy.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK