Slovenská firma Sensoneo dostala tučnú investíciu na Taiwane, až 6,2 milióna eur

  • Slovenská spoločnosť Sensoneo získala investíciu série A v hodnote 6,2 milióna eur
  • Podporí jej zahraničnú expanziu a posilní pozíciu na globálnych trhoch
sensoneo taiwan Martin Basila
David Weng, výkonný riaditeľ Taiwania Capital a Martin Basila, CEO a spoluzakladateľ Sensoneo Sensoneo
  • Slovenská spoločnosť Sensoneo získala investíciu série A v hodnote 6,2 milióna eur
  • Podporí jej zahraničnú expanziu a posilní pozíciu na globálnych trhoch

Sensoneo, technologická hviezda na Slovensku, nedávno uzavrela sériu A financovania, kde získala úctyhodných 6,2 milióna eur. Túto významnú investíciu oznámili v Taipei, v srdci Taiwanu, počas návštevy slovenskej podnikateľskej delegácie. Najväčší podiel na investícii priniesol fond Taiwania Capital, ale aj ostatní dlhodobí investori, ako Crowdberry, EIC Fund a Venture to Future Fund, nezaháľali.

Táto investícia je tretím finančným vkladom do Sensonea a jej cieľom je podporiť rýchle tempo zahraničnej expanzie a upevniť pozíciu spoločnosti na svetových trhoch. Taiwania Capital, fond rizikového kapitálu, je známy svojím záujmom o technologické spoločnosti a investície série A.

Fond rizikového kapitálu Taiwania Capital sa zameriava na technologické spoločnosti a na investície série A. Fond pre strednú a východnú Európu (CEE Fund) vo výške 200 miliónov USD investuje od roku 2022 do rýchlo rastúcich startupov a scale-upov so sídlom v regióne strednej a východnej Európy.

Zo Slovenska do celého sveta

„Sensoneo je vynikajúcou ukážkou toho, ako môže spoločnosť so sídlom v regióne strednej a východnej Európy vďaka dôslednému zameraniu na inovácie lákať medzinárodných zákazníkov a konkurovať celosvetovej konkurencii. Ako globálny líder má Sensoneo jedinečnú pozíciu, ktorá spoločnosti umožňuje úspešne pôsobiť na rýchlo rastúcom trhu inteligentného odpadového hospodárstva. Sme presvedčení, že technológie spoločnosti Sensoneo určujú štandardy v oblasti inteligentného odpadového hospodárstva a sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tohto príbehu,“ povedal vedúci partner CEE Fund, Mitch Yang.

Spoločnosť Sensoneo, založená v roku 2017, sa zamerala na vývoj nástrojov a riešení, ktoré z odpadového priemyslu robia efektívnejší, transparentnejší a ekologickejší sektor. V dnešnej dobe pomáha mestám a firmám vo viac ako 80 krajinách sveta zlepšovať odpadový manažment. Vďaka úspešnému spojeniu udržateľnosti, unikátnych technológií a stabilného rastu je Sensoneo pre investičné príležitosti veľmi atraktívnou spoločnosťou.

sensoneo taiwan
zdroj: Sensoneo/ Na snímke zľava: 1. Martin Basila, CEO a spoluzakladateľ Sensoneo, 2. Kung Ming-Hsin, Minister, National Development Council, Republic of China (Taiwan), 3. David Lee, Veľvyslanec, Taiwan Representative Office Bratislava. 1. Martin Basila, CEO a spoluzakladateľ Sensoneo, 2. Jane Su, Senior Vice President, CTBC Bank Co., LTD., 3. Bruno Hromy, Zástupca SR na Taiwane.

Martin Basila, riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Sensoneo neskrýval nadšenie. „Taiwania je medzinárodne uznávaná investičná spoločnosť a veľmi nás teší, že vďaka nej získame rastový kapitál, ktorý nám pomôže upevniť pozíciu globálneho lídra na trhu inteligentného odpadového hospodárstva. Investícia nám otvára nové obchodné príležitosti v Ázii a je potvrdením nášho rastu v APAC regióne, ktorý je jedným z našich kľúčových trhov. V tomto roku navyše plánujeme otvoriť našu pobočku na Taiwane, čo nám umožní byť blízko k našim zákazníkom a prinášať naše riešenia inteligentného odpadového hospodárstva do ázijských krajín,“ povedal.

Sensoneo otvára pobočku na Taiwane

Vďaka tejto investícii plánuje Sensoneo v tomto roku otvoriť pobočku na Taiwane, čo umožní spoločnosti byť bližšie k zákazníkom a prinesie ich inovatívne riešenia pre odpadové hospodárstvo priamo do ázijských krajín.

TROB, Taipei Representative Office v Bratislave, sa angažuje pri otvorení novej pobočky. Zástupca TROB, Nan-Yang Lee, uviedol, že toto partnerstvo je dôkazom ochoty taiwanskej vlády spolupracovať so Slovenskom, aby posilnili vzájomnú obchodnú spoluprácu a vytvorili príležitosti, ktoré prinesú prosperitu obom krajinám.

Sensoneo je už dnes silným hráčom na trhu. Spoločnosť do dnešného dňa získala investície v hodnote 2,2 milióna eur a v posledných rokoch dokázala zdvojnásobovať svoje tržby. Pre nadchádzajúce roky je predpokladaný rovnaký rast, zvyšovanie ziskovosti a prijímanie nových kvalifikovaných zamestnancov.

Príjmy spoločnosti pochádzajú z troch hlavných oblastí: komplexných riešení pre inteligentný zvoz odpadu, optimalizácie zberu odpadu vo výrobných spoločnostiach a riešení pre zálohovanie a spätný zber odpadov. Mestá ako Buenos Aires, Reykjavik, Trieste, Praha alebo Bratislava využívajú ich inteligentné monitorovanie odpadov. A na obzore je aj najväčšia inštalácia inteligentného odpadového hospodárstva v Európe, ktorá sa spúšťa tento rok v Madride.

Sensoneo je zároveň tvorcom unikátneho softvérového systému pre zálohovanie, ktorý je možné adaptovať pre špecifické potreby rôznych krajín. Spoločnosť je v súčasnosti jediným integrátorom zálohovania, ktorý pôsobí v troch krajinách: na Slovensku, na Malte a v súčasnosti je aj v prvej fáze zálohovania v Rumunsku. Zároveň aktuálne implementuje zálohovanie v ďalšej stredoeurópskej krajine a aj v prvej západoeurópskej krajine. Jej úspechy vo viacerých významných tendroch sú zárukou stabilného rastu do budúcnosti.

Sensoneo, ako globálny poskytovateľ inovatívnych riešení v odpadovom hospodárstvom, využíva špičkovú technológiu vrátane robustného softvéru a dátových analýz na pomoc mestám, spoločnostiam a krajinám optimalizovať procesy zberu odpadu. Ich cieľom je zlepšiť výkonnosť v oblasti udržateľnosti a vytvoriť čistejšie verejné priestory. Vďaka komplexnému balíku softvérových a hardvérových riešení je Sensoneo v popredí revolúcie v oblasti odpadového hospodárstva.

sensoneo
zdroj: Startitup/ Sensoneo

Slováci pomáhajú upratovať svet

Použitím ich technológií môžu zákazníci dosiahnuť zníženie trás zberu odpadu až o 30 – 63 % a zvýšenie presnosti odhadu skutočnej produkcie odpadu až na 97 %. Inteligentné riešenie odpadového hospodárstva od spoločnosti Sensoneo si získalo pozornosť miest a firiem na celom svete, s inštaláciami vo viac ako 80 krajinách na piatich kontinentoch.

Sensoneo je tiež priekopníckou spoločnosťou v nasadení úzkopásmového IoT riešenia v Spojených štátoch. Ultrazvukové senzory od Sensoneo prispievajú k najväčšej smart inštalácii odpadu v Európe, ktorá zahŕňa pôsobivých 11 100 senzorov v Madride. Sensoneo je navyše jedinou spoločnosťou na svete, ktorá úspešne implementuje zálohovací systém (DRS) vo viac ako dvoch krajinách.

S touto novou sériou A investíciou sa spoločnosť Sensoneo teší na ďalšiu fázu rastu a rozšírenia. Či už ide o otvorenie novej pobočky na Taiwane, ďalší vývoj ich inovatívnych technológií alebo rozširovanie svojho portfólia zákazníkov na celom svete, táto investícia je jasným krokom vpred pre spoločnosť, ktorá sa zaviazala k tomu, aby odpadové hospodárstvo bolo efektívnejšie, transparentnejšie a udržateľnejšie.

Zdroj: Sensoneo

Najnovšie videá

Trendové videá