Slovenská firma si ukrojila z vlastného rozpočtu. Za 500 000 € pomáhajú tisícom Bratislavčanov

  • Slovenský investičný holding zobral koronapomoc naozaj vážne. Výrazne pomohli Bratislave, taxikárom, seniorom aj nemocniciam
  • Najväčšia časť daru od Middlecap putovala Národnému ústavu detských chorôb, ktorých zásoby ochranného materiálu boli čoraz menšie
  • Peniaze putovali aj na bezpečnosť, PCR testovaním na koronavírus si prešiel aj najväčší domov seniorov na Slovensku
nudch
MiddleCap – CEO MiddleCap Michal Kviečinský, dom seniorov v Petržalke (vľavo) a Lubor Chorváth, obchodný riaditeľ siete Fokus (vpravo), ktorá je súčasťou MiddleCap Group, pomohli zabezpečiť ochranné okuliare pre zdravotný personál.
  • Slovenský investičný holding zobral koronapomoc naozaj vážne. Výrazne pomohli Bratislave, taxikárom, seniorom aj nemocniciam
  • Najväčšia časť daru od Middlecap putovala Národnému ústavu detských chorôb, ktorých zásoby ochranného materiálu boli čoraz menšie
  • Peniaze putovali aj na bezpečnosť, PCR testovaním na koronavírus si prešiel aj najväčší domov seniorov na Slovensku

Koronavírus postavil Slovensko do naozaj náročnej situácie. Aj napriek tomu sa však môžeme povzbudivo potľapkať po chrbte, keďže sme pandémiu zvládli s najlepšími štatistikami z celej Európy.

Slováci zareagovali naozaj bleskovo, čo platí nielen pre politikov, ale aj pre rôzne organizácie a iniciatívy, ktoré začali okamžite pomáhať tam, kde to bolo treba.

Okrem jednotlivcov sa však podieľali aj súkromné firmy – významným dielom v hodnote 500 000 eur prispel aj investičný holding MiddleCap Group.

zdroj: MiddleCap

Národný ústav detských chorôb mal nedostatok ochranných prostriedkov

Významná časť sumy, až 130 000 eur, putovala priamo Národnému ústavu detských chorôb v Bratislave (NÚDCH), kde špičkoví slovenskí lekári získali až 40 000 rúšok, 3 000 ochranných okuliarov, 3 000 špeciálnych odevov a 10 000 rúšok pre detských pacientov.

Ochranné prostriedky trápia celú Európu a dostať sa k nim na začiatku pandémie bolo veľmi náročné. Iniciatíva MiddleCap Help však podľa jej predstaviteľov využila svoje kontakty na zahraničných trhoch, aby ich čo najrýchlejšie získala a pomohla Slovensku v boji.

„Nesmierne si vážime túto pomoc. Súčasná situácia nás naučila určite to, že vieme byť súdržní a vieme si pomáhať, denne nám chodia listy od firiem aj jednotlivcov. Každú pomoc si vážime, to, čo však je momentálne najväčší problém, je dostatok certifikovaného ochranného zdravotníckeho materiálu, o to má tento dar pre nás väčšiu hodnotu,“ ocenil pomoc riaditeľ NÚDCH doc. MUDr. Ladislav Kužela CSc.

zdroj: MiddleCap – CEO Michal Kviečinský pri odovzdávaní jedného z darov.

Testovanie seniorov v najväčšom domove seniorov na Slovensku

V ďalšej fáze sa iniciatíva MiddleCap Help zamerala na testovanie najzraniteľnejšej skupiny Slovákov, seniorov.

Okrem daru tisícok rúšok boli tiež klienti ružinovského domova seniorov na Pivonkovej ulici a hneď na to klienti najväčšieho domova seniorov na Slovensku na Sklenárovej ulici, takisto v Ružinove. Nie všetko však prebiehalo len v Bratislave, ľudia z MiddleCap Help vycestovali napríklad aj do obce Hodruša-Hámre.

Dohromady sa otestovalo 150 seniorov a pracovníkov v týchto zariadeniach. 

Iniciatíva na testovanie pritom nepoužila protilátkový test, ale klasický PCR výterový test s reverznou transkripciou, ktorá sa celosvetovo používa na diagnostifikáciu pacientov. Hodnota jedného testu dosahuje až 70 eur.

zdroj: MiddleCap – So starostom MČ Ruzinov Matúš Výboh, COO MiddleCap Group, a Michal Kviečinský, CEO MiddleCap Group.

Seniorom pomohli aj taxikári, ktorí tak neprišli o príjem

MiddleCap sa v boji proti koronavírusu vynašiel šikovne, do pomoci totiž zapojil aj taxikárov z Hopinu. Stovky taxikárov posledné týždne nemohli voziť ľudí, čoho následkom sú aj výrazne znížené tržby.

Práve taxikári z Hopinu zabezpečovali rozvoz rúšok a veľkú časť celej logistiky, vďaka čomu pomohli Slovensku a aspoň sčasti si udržali svoje príjmy.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech