Slovenská firma získala významný podiel v celosvetovom portáli, ktorý monitoruje internet

  • Slováci získali výrazný podiel v celosvetovom portáli UptimeRobot
  • Spojili sa s českými partnermi a založili vlastný miliónový investičný fond
Facebook/Itrinity
  • Slováci získali výrazný podiel v celosvetovom portáli UptimeRobot
  • Spojili sa s českými partnermi a založili vlastný miliónový investičný fond

Slovenská technologická spoločnosť Itrinity získala spolu s českým investičným partnerom Pale Fire Capital podiel v globálnej firme UptimeRobot.com. Spolu získali 100 percent firmy. Informuje o tom jeden z partnerov českého investičného fondu Jan Barta.

„Je to dohoda, na ktorej sme pracovali intenzívne viac ako pol roka a sme radi, že sme to konečne dotiahli. Stálo to stovky miliónov korún, ale je to skvelá akvizícia, ktorú vieme ďalej vylepšovať a lepšie monetizovať,“ píše Barta na svojom súkromnom blogu.

UptimeRobot je globálna spoločnosť, ktorá monitoruje webové stránky a používa ju viac ako 700-tisíc používateľov na celom svete. Systém sa snaži monitorovať a detekovať chyby na internete, ktoré by mohli ohroziť každodenné fungovanie.

Detekuje chyby v prípade, keď sa zobrazí kód 404 a snaží sa optimalizovať celý proces. „Služba patrí medzi najpopulárnejšie služby vo svojom obore. Veľký potenciál vidíme v možnostiach konvertovania používateľov na platiacich zákazníkov, ktoré neboli doposiaľ dostatočne využité. S tým ide ruka v ruke technické vylepšenie produktu, spríjemnenie užívateľského rozhrania a pod,“ hovorí pre Startitup o investícii a plánoch jeden zo zakladateľov Intrinity Peter Hrbacik.

zdroj: Itrinity tím

Miliónová investícia

Spoločne s Pale Fire Capital vytvorilo slovenské Itrinity nový investičný fond, ktorého objem má predstavovať vyše pol miliardy českých korún. Postupne chce investovať do ďalších internetových a technologických firiem.

„Akvizíciou sme získali 100%-ný podiel v cieľovej spoločnosti. Na tento účel, ako aj na ďalšie akvizície v budúcnosti, sme s našimi českými partnermi z Pale Fire Capital (PFC) založili holdingovú spoločnosť Ignity, v ktorej slovenská strana drží 50%, konkrétne itrinity 46%,“ hovorí Hrbacik.

Hrbacik ďalej uvádza, že k spolupráci s Pale Fire Capital (PFC) došlo kvôli pôsobivému profilu PFC. „Našli sme spoločnú reč a formu spolupráce, ktorá vyhovuje obom stranám,“ hovorí.

Výška podielu bola podľa neho veľmi vysoká, ale presnú sumu zatiiaľ nechce uviesť. „Konkrétnu sumu asi nemôžem zverejniť, môžem však povedať, že sa bavíme o sume v miliónoch dolárov.“

Itrinity je slovenská technologická firma, ktorá podniká v SaaS segmente (softvér ako služba) a stojí za efektívnym a úspešným marketingovým nástrojom Mangools, ktorý má už vyše 55-tisíc používateľov na celom svete. Itrinity bola založená v roku 2014 a medzi ich klientov patrí Airbnb alebo Adidas.

Podľa rebríčka Deloitte Technology je Itrinity jedna z najrýchlejšie rastúich firiem na Slovensku. Jej rast sa odhaduje na viac ako 3-tisíc percent. Tržby firmy sa podľa Finstatu vyšplhali za rok 2018 na viac ako 2 milióny.

Zdroj: Schickelgruber.blog.cz, Deloitte.com, Finstat, UptimeRobot.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK