Slovenská polícia prekvapila dezinformátora zo sociálnych sietí priamo uňho doma. Pustil do gatí a všetko poprel, píšu

  • Na sociálnej sieti šíril, že sám pozná ľudí, ktorým chceli sfalšovať úmrtné listy
  • Polícia išla skontrolovať, čo presne sa stalo, keďže podľa jeho slov došlo k trestnému činu
NAKA polícia zásah razia
TASR/Pavel Neubauer
  • Na sociálnej sieti šíril, že sám pozná ľudí, ktorým chceli sfalšovať úmrtné listy
  • Polícia išla skontrolovať, čo presne sa stalo, keďže podľa jeho slov došlo k trestnému činu

Dezinformácie a hoaxy sprevádzajú pandémiu koronavírusu po celom svete. Inak to nie je ani na Slovensku. Jedného zo šíriteľov nepravdivých správ prišla nečakane priamo domov navštíviť slovenská polícia: „Pustil do gatí a všetko poprel,“ opisujú stretnutie na svojom Facebookovom profile.

Tvrdil, že sa falšujú úmrtné listy

skupine na sociálnej sieti, ktorá má viac, než 25-tisíc členov, tvrdil, že pri štyroch prípadoch len z jeho okruhu známych, napísali na úmrtný list ako príčinu úmrtia Covid, aj napriek tomu, že boli dlhodobo inak vážne chorí.

Informácia, ktorú šíril, v preklade znamenala, že niekto sfalšoval úradnú listinu, ktorou úmrtný list je. Tvrdil, že ten, kto to urobil chcel umelo navýšiť počet obetí na koronavírus a tak zabezpečiť, aby naďalej platili prísnejšie protipandemické obmedzenia.

„Jednoducho povedané, osoba XY zomrela napríklad na rakovinu, avšak NIEKTO to zmenil na Covid.19,“ vysvetľujú policajti na sociálnej sieti.

Tvrdil tiež, že sa do problematiky našťastie obuli príbuzní týchto ľudí a napokon na ich úmrtné listy uviedli skutočnú príčinu smrti.

HOAXERA MARTINA NAVŠTÍVILA POLÍCIA DOMA OSOBNE: PUSTIL DO GATÍ A VŠETKO POPRELUpozornili ste nás na komentár, ktorý sa…

Posted by Hoaxy a podvody – Polícia SR on Sunday, September 26, 2021

Podľa jeho slov došlo k trestnému činu, policajti sa preto išli uistiť

Keďže podľa § 352 sa NIEKTO mohol dopustiť trestného činu Falšovanie a pozmeňovanie verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky, nechceli sme v žiadnom prípade dopustiť, aby sa Martin dopustil Neoznámenia trestného činu podľa § 340 a sám by tak možno mohol skončiť za mrežami,“ vysvetľujú policajti.

Z uvedených dôvodov sa prešovskí operatívci z kriminálky rozhodli, že pôjdu Martina osobne pozrieť a veci si vyjasniť. Píšu, že z ich návštevy bol značne prekvapený a uviedol, že o tom len počul a že žiadnymi relevantnými informáciami či dokumentmi, ktoré by toto tvrdenie potvrdzovali nedisponuje a nevie ich teda uviesť.

Pre Startitup sa vyjadril aj muž, ktorého polícia navštívila. Tvrdí, že mu polícia telefonovala a preverovali pravdivosť jeho vyjadrení. Muži zákona spísali zápisnicu a tým sa to podľa neho celé skončilo.

Zdroj: HOAXY A PODVODY - Polícia SR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie