Slovenská redaktorka a známa tvár RTVS vo Fínsku urazila nemeckú trénerku. Položila nevhodnú otázku

  • Redaktorka RTVS urazila nemeckú trénerku Jessicu Campbellovú
  • Po rozhovore sa sťažovala na nevhodnú otázku
Žiačiková
Barbora Žiačiková (RTVS), Facebook/Barbora Žiačiková RTVS/Screenshot
  • Redaktorka RTVS urazila nemeckú trénerku Jessicu Campbellovú
  • Po rozhovore sa sťažovala na nevhodnú otázku

Ako prvá žena v histórii MS je Jessica Campbellová súčasťou trénerského tímu. Vo Fínsku sa jej vďaka tomu darí pútať veľkú mediálnu pozornosť. Počas istého rozhovoru ju však urazila redaktorka RTVS.

Kanaďanka je asistentkou hlavného trénera nemeckého tímu Toniho Söderholma. Redaktorka RTVS s ňou absolvovala rozhovor, ktorý ju nepríjemne zaskočil.

Šokovala ju konkrétna otázka: „Aké je to byť v tíme ako atraktívna žena, keď je okolo vás toľko príťažlivých mužov? Možno máte niektorých radšej ako ostatných,“ spýtala sa redaktorka RTVS. O situácii informovala fínska televízia Yle.

Kanaďanka ostala zaskočená, no okamžite na otázku reagovala. „Prepáčte, nerozumiem, čo sa tým snažíte povedať.“ 

Slovenská redaktorka svoju otázku zopakovala a Campbellová rýchlo zareagovala. „Toto je moja práca a profesia. Hráči si robia vlastnú prácu. S hráčmi máme silný profesionálny vzťah, nič ďalšie v tom nie je,“ odpovedala značne pobúrená Campbellová.

Po skončení rozhovoru sa trénerka sťažovala kompetentným. Nepáčilo sa jej, akú otázku jej redaktorka verejnoprávnej RTVS položila.

Slovensko vs. Nemecko

Nemeckému tímu sa najmä vďaka jeho trénerom darí a šikovným hráčom darí. Slováci v tomto kalendárnom roku podľahli Nemcom premiérovo až vo štvrtom vzájomnom dueli. V príprave na svetový šampionát si s týmto súperom dvakrát poradili, keď v Drážďanoch zvíťazili 3:1 a 3:2. Na februárových ZOH v Pekingu zasa mužstvo spod Tatier triumfovalo 4:0.

V sobotňajšom dueli sa Nemci ujali vedenia v 22. min po šťastnom zásahu Matthiasa Plachtu. V 27. min nemecký výber zvýšil na 2:0, keď Leonhard Pföderl v prečíslení gólovo zakončil po odrazenom pokuse Marcela Noebelsa.

Slováci sa zmohli iba na zníženie na konečných 1:2, v 32. min skóroval Kristián Pospíšil. „Boli momenty, kedy mali viac z hry oni, potom sme mali viac z hry my. Šance boli na oboch stranách. Na konci sme tlačili a chceli vyrovnať, no nepodarilo sa,“ poznamenal obranca Peter Čerešňák a dodal: „V rozhodujúcich okamihoch nám možno chýbal kúsok šťastia. Nemci hrali extrémne obetavo a blokovali množstvo striel.“

Zdroje: yle.fi, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá