Slovenská sociálna sieť pre motoristov Blinnker získala kľúčovú investíciu

  • Že si doteraz nepočul o sociálnej sieti pre motoristov? Áno, existuje. Volá sa Blinnker.com a práve získala investíciu 600 000 eur. Túto čiastku startupu poskytol slovenský investičný fond Miller Invest.
collageiki
  • Že si doteraz nepočul o sociálnej sieti pre motoristov? Áno, existuje. Volá sa Blinnker.com a práve získala investíciu 600 000 eur. Túto čiastku startupu poskytol slovenský investičný fond Miller Invest.

Investor peniaze poskytol výmenou za 20 % podielu vo firme, čo znamená valuáciu spoločnosti Blinnker na hodnotu troch miliónov eur. Cieľom investície je naďalej rozvíjať najmä funkcie bazáru, teda predaja áut, a bazáru naruby, teda dopytu po autách. Zmeny k lepšiemu ťakajú aj funkcie poistenia či napojenia na svet IoT. To sa týka Bluetooth OBD II krabičky alebo napojenia na projekt Chytré auto od T-Mobile.cz.

blinker

Foto: Blinnker

 

“V startupe Blinnker.com vidíme veľký potenciál. Sme presvedčení, že aj vďaka našej investícii bude môcť Blinnker.com naďalej rozvíjať svoje funkcionality a stane sa obľúbenou a vyhľadávanou sociálnou sieťou pre všetkých motoristov na celom svete,” povedal Michal Suchoba, zástupca investičnej spoločnosti Miller Invest, a.s.

 

Blinnker.com ponúka prehľadne na jednom mieste všetko o autách. Užívatelia môžu autá nielen predávať a kupovať, ale aj o nich diskutovať a pochváliť sa nimi medzi svojimi priateľmi. Taktiež môžu nahrávať fotky svojich vysnívaných športiakov, vystavovať na obdiv svoje „vytunené“ vozidlá, dopytovať sa po nich, predávať ich a poistiť si ich.

12778910_1310122912338523_7140533726079044250_o

Foto: facebook.com/blinnker

K ďalším funkciám Blinnkeru patria taktiež dopravné spravodajstvo a ŠPZ Messenger – funkcionalita, ktorá umožňuje poslať správu inému vodičovi pomocou štátnej poznávacej značky jeho vozidla.

 

“V budúcnosti plánujeme do našej siete pripojiť aj servisy a ďalšie služby súvisiace s motorizmom. Vďaka získanej investícii chceme vylepšovať a rozvíjať funkcionality sociálnej siete tak, aby sa stala prvou voľbou motoristov a miestom, kde sa stretávajú všetci užívatelia áut,” uviedol zakladateľ a CEO spoločnosti Martin Szotkovski.

11885712_1179145992102883_3868821712306452246_o

Foto: facebook.com/blinnker

Oproti iným platformám na Slovensku či v Českej republike ponúka Blinnker nielen modernú webovú verziu, ale aj natívne aplikácie pre Android a iOS. Mobilné aplikácie zamerané na predaj áut dosahujú pritom v susednom Nemecku desiatky miliónov stiahnutí.

 

Pridanie auta na sociálnu sieť Blinnker.com je veľmi jednoduché. Užívateľ si cez mobilnú aplikáciu jednoducho odfotí svoje auto, z prehľadného zoznamu si vyberie výrobcu a model vozidla a následne je všetko pripravené k prezentácii či predaju. Blinnker aplikácia je pre užívateľov k dispozícii zdarma.

Zdroj titulnej fotky: facebook.com/blinnker

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech