Slovenská spoločnosť je svetovým priekopníkom vo svojej oblasti. Teraz získala podporu viac ako 4 milióny eur

  • Spoločnosť GA Drilling získala finančnú podporu v hodnote 4,2 milióna eur od Lead Ventures a uzavrela servisnú dohodu so Skupinou MOL
  • Inovatívne riešenie, ktoré spoločnosť vyvinula, má potenciál zásadne zmeniť segment energetiky
gacover
archív GA Drilling
  • Spoločnosť GA Drilling získala finančnú podporu v hodnote 4,2 milióna eur od Lead Ventures a uzavrela servisnú dohodu so Skupinou MOL
  • Inovatívne riešenie, ktoré spoločnosť vyvinula, má potenciál zásadne zmeniť segment energetiky

GA Drilling je hi-tech spoločnosť založená v roku 2008, ktorá vyvinula revolučnú elektrickú plazmovú technológiu s názvom PLASMABIT. Táto technológia je schopná vŕtať rýchlejšie, hlbšie a lacnejšie ako bežné metódy. Bude tak schopná poskytovať pomerne lacný prístup ku geotermálnej energii vo viac ako 70 % najľudnatejších oblastí Zeme. PLASMABIT má potenciál radikálne zmeniť aj iné priemyselné odvetvia, ako napríklad uzatváranie starých vrtov v ropnom a plynárenskom priemysle, razenie tunelov, banský prieskum, ťažba nerastov a iné.

Cieľom partnerstva s Lead Ventures a MOL je umožniť spoločnosti GA Drilling prvé komerčné využitie technológie pre ropný a plynárenský priemysel a otestovať PLASMABIT v reálnych podmienkach. Súbežne s tým spoločnosť GA Drilling pokračuje v hľadaní strategických partnerstiev s ďalšími ropnými spoločnosťami, ktoré majú morské ťažobné plošiny a podmorské vrty na testovanie technológie PLASMABIT po celom svete.

„Dohoda pre nás predstavuje jedinečnú príležitosť komercionalizovať našu technológiu s významnou spoločnosťou z oblasti ťažby ropy a zemného plynu. Vďaka prístupu k vrtom dokážeme využiť našu technológiu PLASMABIT pre zatváranie vrtov a overiť si jej komerčnú efektivitu pri globálnom nasadení,“ povedal Igor Kočiš, spoluzakladateľ a CEO GA Drilling pre Startitup.

„Skupina MOL je v rámci svojej Stratégie 2030 pripravená podporovať inovatívne projekty. Jedným z projektov, ktoré MOL považuje za dôležité, je aj technológia slovenskej spoločnosti GA Drilling, preto sa ho rozhodol finančne aj nefinančne podporiť. Technológia, ktorú GA Drilling vyvinul je zaujímavá pre naše aktivity v oblasti ťažby ropy a chceme ju spoločne uviesť do reálneho života a vyskúšať pri uzatváraní jedného z našich vrtov. Som rád, že sa tento projekt podarilo dotiahnuť do tejto fázy práve na Slovensku, a veríme, že nová technológia aj s našim pričinením bude môcť uspieť v globálnom ropnom odvetví,“ povedal Chief Innovation Officer Skupiny MOL, Oszkár Világi.

„Inovatívne riešenie, ktoré vyvinula firma GA Drilling, má potenciál zásadne zmeniť segment energetiky, ktorý je veľmi konzervatívny. Z nášho pohľadu ide o jednu z najsľubnejších inovácií v energetike v regióne strednej Európy. Cieľom Lead Ventures je podporovať také inovatívne firmy, ktoré pre ďalší vývoj ešte potrebujú významnú finančnú podporu a majú potenciál byť ďalším úspešným príbehom v strednej Európe,“ uviedol Ábel Galácz, zakladateľ a CEO Lead Ventures.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech