Slovenská TOP modelka kráčala po móle s Bellou Hadid: „Spoločnosť ma nikdy nepovažovala za bežnú krásku“

  • Z Malaciek sa dostala na svetové móla
  • Linda Novotná pracovala s veľkými menami, no svoj úspech vníma skromne
  • Z Malaciek sa dostala na svetové móla
  • Linda Novotná pracovala s veľkými menami, no svoj úspech vníma skromne

S modelingom začala, keď mala 14 rokov. Linda Novotná, pôvodom z Malaciek, má na konte viacero uznaniahodných spoluprác. Kráčala po móle so supermodelkami, ako sú Naomi, Gigi a Bella Hadid, Irina Shayk, Coco Rocha, no jej postoj k práci a svetu je skromný.

„Všimla som si, že niektorí ľudia považujú modelky za niečo nadpozemské, nájdu sa aj takí, ktorí nás majú za ,nadčloveka‘. Netreba zabúdať na to, že všetci sme si rovní a aj my sme len ľudia, tak ako vy,“ odkazuje úspešná Slovenka.

Linda nám v rozhovore prezradila, do ktorej krajiny by sa pracovne už nevrátila. „Mala som nasadené ružové okuliare a predstavovala som si, že budem fotiť pyžamká a odídem pracovne na 2 týždne na Maldivy, čo zvyklo byť vtedy úplne bežné. Lenže ja som robila castingy na holiace peny a kuracie párky.“

  • Prečo sa nepovažuje za klasickú krásku a ako jej začiatky vnímalo okolie
  • Na aké úspechy a spolupráce je hrdá
  • Ako prebiehajú jej klasické dni a aký je svet modelingu „zvnútra“
  • Či zažila sexuálne obťažovanie, návrhy, ale aj to, ako sa stavia k nahote na fotkách
  • Do ktorej krajiny by sa už nevrátila

Agentúra ťa objavila, keď si mala 14. Čo na rolu modelky vtedy hovorili tvoji rodičia a okolie?

Moji rodičia mali spočiatku mierne obavy, prirodzene, kvôli môjmu veku, ale už od začiatku ma podporovali v ceste za mojím snom. Bola som pod ochrannými krídlami mojej materskej agentúry Exit Model Management, na ktorú sa mohli rodičia kedykoľvek obrátiť a prebrať všetko do detailov, aby vedeli, že mi nič nehrozí a že o mňa bude postarané.

Bez rodičov a bez mojej agentúry by som určite nebola tam, kde som teraz. Spoločnosť ma nikdy nepovažovala za typickú krásku, ja sama sa za ňu doteraz nepovažujem, takže ľudia z môjho okolia ostala poriadne prekvapení, keď zistili, že som sa začala venovať modelingu. Našli sa takí, ktorí so mnou zdieľali každý jeden úspech, kupovali si magazíny, v ktorých boli uverejnené fotky so mnou, ale aj takí, ktorí mi nepriali.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Novotna (@lindanovotnaa)

Si z Malaciek, ako si sa zo Slovenska dostala na svetové móla?

Na svetové móla som sa z Malaciek dostala cez kastingy. Tak isto ako dievča z Berlína, z Hong Kongu alebo z New Yorku. Zázemie, z ktorého modelka pochádza, nesúvisí s jej úspechmi ani s tým, či sa vo svete modelingu uchytí, alebo nie.

Fotila si pre Humanic, bola si na fashionweeku v Madride. Aké sú najväčšie mená, s ktorými si spolupracovala?

Najradšej spomínam na prehliadku Jean Paul Gaultier, kedy som sa po móle mohla prejsť so supermodelkami, ako sú Naomi, Gigi a Bella Hadid, Irina Shayk, Coco Rocha. Ďalej za veľký úspech považujem prehliadku počas parížskeho týždňa módy pre Rick Owens a nedávnu prezentáciu šperkov značky Cartier či fotenie pre Adidas.

Určite si vážim aj to, že som mohla spolupracovať s talentovanými umelcami zo Slovenska, ktorých mená sú globálne známe. Medzi takých napríklad patria fotografi ako Branislav Šimončík, Lukáš Kimlička, Michal Pudelka, alebo návrhári ako Boris Hanečka, Marcel Holubec, Martin Hrča a značka Nehera.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Linda Novotna (@lindanovotnaa)

Ako veľmi zasahujú agentúry do tvojho súkromia? Máš nejaké špeciálne príkazy a dohody, čo jesť, nejesť, koľko cvičiť?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá