Slovenská topmodelka sa rozhodla podnikať, rozbieha svoj ekologický biznis

  • Slovenská úspešná modelka hovorí, že prístup k plánete si musíme vážiť
  • Preto sa rozhodla prispieť a založiť svoj vlatný biznis s ekologickými slamkami
  • Sú vytvorené zo stebiel a majú 100 % ekologický charakter, sú taktiež plne kompostovateľné
Barbora Brušková
  • Slovenská úspešná modelka hovorí, že prístup k plánete si musíme vážiť
  • Preto sa rozhodla prispieť a založiť svoj vlatný biznis s ekologickými slamkami
  • Sú vytvorené zo stebiel a majú 100 % ekologický charakter, sú taktiež plne kompostovateľné

Slovenská top modelka Barbora Brušková sa rozhodla okrem modelingu aj podnikať. Ekológia je jednou z hlavných tém súčasnosti, a preto sa Barbora rozhodla otvoriť svoj biznis s ekologickými slamkami zo slamy.

Za pomoci svojho kamaráta dokázala otvoriť firmu, ktorej dala názov STROOI Slovensko.

Barbora Brušková je okrem iného úspešná slovenská modelka, ktorá pochádza z Partizánskeho. Jej vstup do sveta biznisu však nie je ničím výnimočným. V súčasnosti figuruje v dvoch rodinných firmách, do ktorých však nezasahuje.

Ekológia hrá rozhodujúcu úlohu

„Udržateľnosť, ekológia a efektívnejšie využívanie zdrojov ma zaujíma už dlhšiu dobu. Snažím sa recyklovať, žiť uvedomelejšie a naša planéta mi nie je ľahostajná. Vždy som chcela byť nápomocná a aspoň nejako sa pričiniť a pomôcť zlepšiť životné prostredie,“ hovorí pre Startitup Brušková.

Barbora na začiatku svojho podnikania musela investovať najmä do komunikačných prostriedkov, webovej stránky, marketingu a do výroby.

Aj keď ide na prvý pohľad o jednoduchý produkt, za jeho výrobou je množstvo práce a zložitý technologický proces. Napriek tomu sa cenovou politikou snažíme priblížiť náš produkt, čo najväčšiemu množstvu ľudí,“ hovorí Brušková.

Zaujímavosťou STROOI je, že ho Barbora neberie ako štandardný biznis, ale predovšetkým ako nástroj pre ekologickú zmenu.

zdroj: Barbora Brušková

Priamo zo stebla pšenice

Nové ekologické slamky majú ambíciu nahradiť takmer všetky dostupné slamky na trhu. Sú vyrobené priamo zo stebla pšenice a podľa Barbory ide o najjednoduchší variant výroby slamiek.

„Ide o ukážkový príklad cirkulárnej ekonomiky, pri ktorej vzniká produkt bez dodatočných zásahov do životného prostredia. Steblá slamy sú sekundárnym odpadom pri zbere klasu, takže sa nič nevyrába, len spracováva to, čo zo stebla slamy po zbere klasu zostane,“ hovorí o slamkách Barbora.

Slamky pocházdajú z organického farmárstva a sú 100% ekologické a kompostovateľné.

STROOI si už získalo aj prvých zákazníkov. Firma síce funguje len pár mesiacov, ale desiatky balení už boli vyexpedované do domácností alebo viacerých reštaurácií. Barbora má ambíciu predať čo najviac slamiek do všetkých prevádzok, kde sa stále používajú tie plastové.

„Budem sa tešiť, ak sa k nám postupne pridá, čo najviac prevádzok a nahradia sa tak všetky plastové a iné alternatívy za práve takýto najekologickejší variant slamiek,“ hovorí Barbora.

Ceny by nemali mať vplyv na rozhodovanie

Cieľovou skupinou pre STROOI je ktokoľvek, kto chce nahradiť bežné používanie plastových slamiek a má ekologický prístup k životu.

„Sú to nielen bežní zákazníci v domácom prostredí, ale keďže sú naše slamky určené primárne na jedno použitie vhodnou alternatívou sú predovšetkým pre reštaurácie, kaviarne, bary, ďalej bio a zero-waste predajne, ale v podstate akýkoľvek obchod, prevádzka alebo ktokoľvek, komu aspoň trochu záleží na našom životnom prostredí,“ hovorí pre StartitUp Barbora.

Ak by ste si chceli kúpiť napríklad 100 ekologických slamiek zo stebla, zaplatíte len 5,90 eur. V prípade väčšieho záujmu je v ponuke aj 500 kusov za takmer 22 eur. Barbora ďalšie invetície do STROOI nevylučuje: „Našou ambíciou je dostať slamky do čo najväčšieho počtu prevádzok na Slovensku a to si určite vyžiada ďalšie investície.“

Ceny slamených slamiek sú podľa Barbory nastavené tak, aby rozdiel v plastových, papierových alebo iných slamkách nebol príliš markantný a aby ich cena nezohrávala ten najvýraznejší faktor.

zdroj: Barbora Brušková

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech