Slovenská značka prežila 2. svetovú vojnu, komunizmus a dnes čelí fast-fashion

  • Ozeta, so svojimi výrobkami, teraz oslavuje až 80-ročné výročie
  • Prežili komunizmus aj druhú svetovú vojnu
  • Dnes bojujú proti fast-fashion a snažia sa do ulíc vrátiť eleganciu
ozetaplain
Ozeta
  • Ozeta, so svojimi výrobkami, teraz oslavuje až 80-ročné výročie
  • Prežili komunizmus aj druhú svetovú vojnu
  • Dnes bojujú proti fast-fashion a snažia sa do ulíc vrátiť eleganciu

Za posledné desaťročia sa móda vyvíjala progresom, aký bol v histórii zaznamenaný len málokedy. Nezávislí módni návrhári začali čoraz väčšmi pretláčať svoje idey a pohľady na svet, pričom nechýbajú extravagancia ani individualizmus.

Neustále pozorujeme stály príliv a odliv nových značiek. Niektoré si pritom nestihneme ani všimnúť, iné sa zasa udržia desaťročie a ďalšie sa spájajú s inými značkami, len aby prežili. Len minimum dnešných značiek sa môže pochváliť stabilitou a viacgeneračnou históriou.

 

Fast-fashion značky sa neustále prispôsobujú najnovším trendom a navyše veľmi škodia našej planéte. Výroba fast-fashion oblečenia je druhým najväčším znečisťovateľom našej planéty – hneď po ťažbe a spracúvaní ropy.

A nesmieme zabúdať ani na sociálne faktory. Bežné sú nebezpečné pracovné podmienky, extrémne dlhá pracovná doba za minimálnu mzdu a často nechýbajú ani fyzické či psychické útoky. A to len preto, aby sme si mohli kúpiť tričko za pár eur.

Elegancia nebude nikdy out

Slovenská OZETA je však na opačnom konci spektra a zákaznikovi vždy vedela ponúknuť vyvážený vzorec medzi kvalitou, šetrnosťou, aktuálnosťou a nadčasovosťou. V portfóliu tejto značky nenájdeš kúsky na jednu príležitosť, práve naopak.

Vízie ani ciele sa v OZETE za 80 rokov, ktoré dne značka oslavuje, nezmenili a pretrvávajú až dodnes – prinášať zákazníkom nadčasovú módu s osobným prístupom a za férové ceny. Vďaka tomu má značka na trhu nemennú, stálu a váženú pozíciu.

Pri príležitosti svojho 80. výročia si slovenská značka OZETA stanovila jasný a ambiciózny cieľ – vrátiť eleganciu do ulíc. Nebudú chýbať tradícia, vkus ani kvalita, ktoré si OZETA drží počas celej svojej existencie. Každý kúsok je pritom svojím unikátom, keďže si značka zakladá na lokálnej výrobe, v Topoľčanoch.

Práve OZETA chce zákazníkom prinavrátiť pocit výnimočnosti počas spoločenských a slávnostných udalostí, no tiež v bežný pracovný či voľný deň. Tým, že budeme krajší my, bude krajšie i naše okolie.

Svojou kolekciou jeseň – zima 2019 táto značka dokazuje svoje skúsenosti s pánskou módou, no zároveň prináša čerstvý vzhľad moderného elegantného muža. Venuje sa témam, ako vrátiť eleganciu nielen do ulíc, ale aj do kancelárií, do škôl.

Tým dáva najavo, že je tu pre široké spektrum mužov a na svoje si prídu zákazníci od neformálneho casual štýlu, až po najvyšší business štýl a večerné slávnostné udalosti.

Túto sezónu prichádza aj dlho očakávaná dámska kolekcia. Večnou klasikou ako sú vlnené plášte, kostýmy a puzdrové šaty chce vrátiť eleganciu najmä biznis ženám. Tie ju nestratili len z vlastnej vôle, ale aj z nedostatku tohto sortimentu na trhu. Dámy sa môžu tešiť na kombináciu kvalitných talianskych látok spracovaných na Slovensku.

Po 80 rokoch je OZETA svojimi hodnotami, skúsenosťami, výrobnými procesmi a šírkou svojho portfólia značkou, ktorá má rozhodne perspektívnu budúcnosť. Za posledné obdobie prešla veľkou obmenou a moderný oblek či kostým si tu dnes nájde naozaj každý.

zdroj: OZETA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech