Slovenská značka sa zaviazala za každé predané ponožky vysadiť v našich lesoch jeden strom

  • Značka Dedoles predstavila naozajstný unikát
  • Ide o limitovanú edíciu eko ponožiek, za ktorou stoja slovenskí dizajnéri
  • Ich kúpou automaticky podporíš našu prírodu
duss
archív Dedoles
  • Značka Dedoles predstavila naozajstný unikát
  • Ide o limitovanú edíciu eko ponožiek, za ktorou stoja slovenskí dizajnéri
  • Ich kúpou automaticky podporíš našu prírodu

Vďaka dobrovoľným príspevkom zákazníkov vyzbierala značka Dedoles minulý rok 10-tisíc eur, ktoré sa tím e-shopu rozhodol investovať do výsadby stromov na Slovensku. Sadiť les bude aj tento rok, pričom cieľom je výsadiť až 40-tisíc stromov pod odborným dohľadom v TANAP-e v Západných Tatrách.

Pri tejto príležitosti Dedoles vydal aj špeciálny dizajn eko ponožiek s názvom Zasaď strom. Tieto ponožky reagujú na aktuálne témy ochrany životného prostredia, sú vyrobené z recyklovanej bavlny a za každý predaný kus zasadí značka jeden strom. 

zdroj: archív Dedoles

„Ročne spotrebuje jeden človek okolo 740 kg kyslíka, čo sa rovná približne produkcii 7 – 8 stromov. Ochladzujú ovzdušie a znižujú teplotu počas letných horúčav až o 5 – 9°C.  Dokonca je dokázané, že chorobnosť zamestnancov, ktorí majú výhľad na zeleň, je v priemere o 23 % nižšia a ľudia, ktorých obklopujú stromy potrebujú omnoho kratší čas na regeneráciu svojich síl,“ priblížila vzdelávací rozmer kampane Martina Rypáková, ktorá je zodpovedná za spoločensky zodpovedné projekty v spoločnosti Dedoles. 

zdroj: archív Dedoles

Zasadenie lesa predstavuje dlhodobé zmýšľanie, ktoré v Dedoles uplatňujeme aj v podnikateľskej oblasti. Princípy, ktoré platia v prírode, platia aj v biznise. Príroda je pre nás inšpiráciou ako robiť veci lepšie a dlhodobo a preto ju chceme chrániť.“ priblížil filozofický rozmer podujatia zakladateľ spoločnosti Dedoles.sk Jaroslav Chrapko.

„Dizajn Zasaď strom vytvoril náš dizajnér Jakub Šilhár. Cieľom bolo, aby mali edukačný charakter, rešpektovali svojou výrobou životné prostredie a predajom podporili hlavnú iniciatívu Dedoles – sadiť stromy,“ hovorí produktová manažérka Dedoles Naďa Fraňová.

Ponožky sú vyrobené z nití z recyklovanej bavlny. Ich výroba začína zberom textilného odpadu z textilných a odevných výrob, následne sa tieto textílie rozdelia podľa farieb.

zdroj: archív Dedoles

Tieto farebné zmesi sa rozsekajú a zmiešajú a pomocou strojov sa z nich vytvoria nite. Vďaka rozdeleniu na farby, nie je potrebné ďalšie farbenie, čím sa šetria hektolitre vody, ktorá je pri procese farbenia spotrebovávaná a znečisťovaná vo veľkých objemoch. Taktiež tam nevstupuje žiadna nová bavlna, čím sa šetria prírodné zdroje a dáva sa druhá šanca textilu, ktorý by inak skončil na skládkach odpadu. Tvoj pár eko ponožiek si môžeš kúpiť za necelých 10 eur priamo TU.

zdroj: archív Dedoles

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK