Slovenská značka už zrecyklovala stovky kilogramov textilného odpadu, WakiVaky vyrábajú ženy po celom Slovensku

  • Značka WakiVaky funguje na Slovensku už 5 rokov
  • Za tú dobu spracovala približne 450 kg textilného odpadu
  • Teraz rozširuje svoje ponuku o obaly na laptop, peňaženky a elegantné tašky
WakiVaky
  • Značka WakiVaky funguje na Slovensku už 5 rokov
  • Za tú dobu spracovala približne 450 kg textilného odpadu
  • Teraz rozširuje svoje ponuku o obaly na laptop, peňaženky a elegantné tašky

Unikátny slovenský projekt WakiVaky pôvodne vznikol ako študentská práca, dnes je však už úspešnou módnou značkou. Dominika Podolanová stojí za firmou, ktorá vyrába vaky na chrbát, tašky, ľadvinky, vrecká na potraviny a ďalšie produkty.

Všetko je zhotovené z upcyklovaného textilného odpadu a s rešpektom k  životnému prostrediu. Hlavným zámerom tejto značky je vyrábať udržateľne. To znamená s láskou k prírode a s úctou k ľuďom, ktorí pre ňu pracujú. Vaky vyrábajú ženy po celom Slovensku, ktoré majú šitie ako hobby a takto si privyrábajú. Pri návrhoch a tvorbe sa kladie dôraz najmä na kvalitu spracovania a praktickosť využitia.

zdroj: WakiVaky

Značka je na slovenskom trhu už 5 rokov a za tento čas sa jej podarilo spracovať približne 450 kg textilného odpadu. Podporuje ženy, ktoré často nemajú iné možnosti zárobku a venuje sa aj charitatívnej činnosti. V minulosti podporila napríklad lesoochranárske združenie Vlk, či zorganizovala event vysádzania stromov v parku a čistenie jeho okolia.

WakiVaky chcú začať rozširovať svoje portfólio o viaceré produkty a na to budú potrebovať aj adekvátne priemyselné prístroje. Práve preto začali s crowdfundingovou kampaňou a ich cieľom je vyzbierať aspoň 5-tisíc eur.

„Dostali sme sa k veľmi kvalitným materiálom, ktoré mali skončiť na skládke, no my sme ich zachránili. Chceli by sme im dať druhú šancu, a to rovno v podobe nových produktov. Máme v pláne rozšíriť naše portfólio o obaly na laptop, peňaženky a elegantné tašky, na výrobu ktorých je tento materiál ideálny. Nemáme však dostatočné vybavenie na jeho spracovanie. Vyzbierané peniaze z crowdfundingovej kampane by sme teda použili na kúpu priemyslených strojov a prototypovanie nových produktov,“ hovorí zakladateľka projektu Dominika.

zdroj: WakiVaky

Lokálny ekologický startup môžeš podporiť aj ty a k tomu si pre teba Dominika pripravila zaujímavé odmeny, ktoré za príspevok v crowdfundingu ponúka. Samozrejme, prispieť môžeš aj bez odmeny len tak, pre dobrý pocit. Urobiť tak môžeš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech