Slovenské biatlonové talenty potrebujú peniaze. Vymysleli originálny spôsob, ako sa k nim dostať

  • Športovci to na Slovensku majú ťažké a s nedostatkom financií na svoju prípravu bojujú každú sezónu
  • Paulína a Ivona Fialkové, naša veľká budúcnosť v biatlone, sa rozhodli pre originálny spôsob ako sa k nim dostať
  • Pomôže im rodinná firma
44389055_252719338734724_3993336132634941624_n
Instagram/ivka.fialkova
  • Športovci to na Slovensku majú ťažké a s nedostatkom financií na svoju prípravu bojujú každú sezónu
  • Paulína a Ivona Fialkové, naša veľká budúcnosť v biatlone, sa rozhodli pre originálny spôsob ako sa k nim dostať
  • Pomôže im rodinná firma

Spomínaš si ešte na zimné olympijské hry, na ktorých okrem Anastasie Kuzminovej zažiarili aj naše mladé športovkyne Paulína a Ivona Fialkové? Svojimi výsledkami a svojou účasťou na tomto športovom sviatku robili fanúšikom veľkú radosť. Vedeli ste ale, že zatiaľ čo od decembra do marca sú na programe jedny preteky za druhými, apríl až november patria tvrdej príprave? A s tou sa spájajú aj nemalé náklady.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Ivona Fialková (@ivka.fialkova),

Paulína Fialková pre Startitup povedala: Fungovanie nášho tímu stojí ročne okolo 200-tisíc eur, keby sme sa bavili o ideálnej príprave. To, akú prípravu si môžeme dovoliť závisí od toho, koľko financií dáme so všetkými zdrojmi dokopy. Keď sa chceme priblížiť svetovej konkurencii a ich podmienkam, sme vďační za každú podporu.“

Účtovné knihy Slo­ven­ského zväzu biat­lonu hovoria jasne. Oprava zbrane, voskovanie lyží, fyzioterapeut, transfer na sústredenie, výživové doplnky a ďalšie veci, ktoré k vrcholovému športu bezpochyby patria, stoja ročne tisícky eur a rozpočet je obmedzený. V marci tohto roka, po skončení olympiády, médiami preleteli informácie o tom, že hoci naša najúspešnejšia reprezentantka mala dostať vyplatenú odmenu za svoje vynikajúce výkony, zväz ju v tom čase nemal z čoho vyplatiť, pretože financie z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky jednoducho nedostal. Financovanie športu je skrátka zložitá záležitosť.

Paulína hovorí: Zimné športy sú vo všeobecnosti nákladnejšie ako ti letné. Nemusím vysvetľovať, že za podmienkami (snehom, strelnicou, nadmorskou výškou) musíme cestovať do zahraničia. Vo výraznej miere nám vo financovaní prípravy na sezónu pomáha štát, ktorý na základe dosiahnutých výsledkov stanoví výšku príspevku. Bohužiaľ celá príprava a sezóna by sa bez podpory reklamných partnerov vykryť nedala. Existuje množstvo výdavkov, ktoré nepodliehajú účtovaniu štátnych financií.“ Spomína napríklad špeciálny hypoxický prístroj, ktorý simuluje nadmorskú výšku a jeho hodnota je  6 000 eur.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paulína Fialková (@paja.fialkova),

Paulína a Ivona teda nenechávajú nič na náhodu a rozhodli sa rozbehnúť podporný biznis pre získavanie potrebných financií. Vo všetkom im pomôže rodinná firma PERETRANS, ktorá vystupuje pod menom otca sestier, Petra. Konečne je na svete náš prvý spoločný ,,family“ projekt. Som hrdá, že vozový park firmy PERETRANS bude zdobiť tento originál! 😇 A nemusí byť jediný ☝️…,“ napísala na Instagrame k jednej zo svojich fotografií Paulína. Pózuje na nej s Ivonou a svojím otcom pred kamiónom, ktorý na plachte nesie ich fotografie a výzvu ,,Jeden kúsok chýba. Pomôžte fialkám vyhrať.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paulína Fialková (@paja.fialkova),

Fialky sa rozhodli, že plachty kamiónov firmy PERETRANS budú ponúkať ako reklamný priestor a pomôžu si tak k prostriedkom potrebným na kvalitnú celoročnú prípravu. Keďže návesy kamiónov s reklamami bude vidno jazdiť po krajinách v celej Európe, zásah reklamy môže byť široký, no rovnako sa však nemusí jednať o reklamu. Podľa komentárov k predstaveniu novinky v rodine Fialkovcov, môže pomôcť aj fyzická osoba, ktorá si plochu prenajme a žiadnu konkrétnu reklamu si neželá. Je len na nej, s akým kreatívnym nápadom príde.

Ivona nám napísala: Čo sa týka nápadu, ten visel vo vzduchu už dlhší čas, veľa sme sa o tom rozprávali, až sme sa to na jar konečne rozhodli realizovať. Kamión vyrazil na cesty len nedávno, takže je to ešte čerstvé, ale väčšinou prostredníctvom sociálnych sietí chodia pozitívne ohlasy. Uvidíme, ako sa to rozbehne, ale každopádne máme najkrajší kamión na slovenských cestách.“

Čo povieš na tento nápad našich mladých športovkýň?

Po rokoch v športe biznis na plné obrátky

Hoci je vrcholový šport zamestnaním na plný úväzok, je množstvo aktivít, ktorým sa po skončení aktívnej kariéry športovci môžu venovať. Roky skúseností môžu zúročiť pri otvorení vlastného tréningového centra a tránovaní mladých talentov, pri produkcii vlastnej série oblečenia, PR biznise alebo blogovaním a vlogovaním. Navyše, veľa svetových hviezd športu im ide príkladom. Niekoľkonásobná olympijská medailistka, gymnastka Nastia Liukinová má vlastnú mobilnú aplikáciu, s ktorou navštevuje posilňovne po celých Spojených štátoch, futbalová hviezda David Villa má vlastné kreatívne štúdio pre rodiace sa hviezdy tohto športu a napríklad Marija Sharapovova stavila na úplne iného koňa a začala veľký biznis so sladkosťami pod značkou Sugarpova. Fialky možno budú brázdiť Európu za volantom veľkého auta. Nikdy nevieš.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá