Slovenské divadlo nechcelo na predstavenie pustiť nezaočkovaných. Názor po negatívnych komentároch zmenilo

  • Na divadelné predstavenie nechceli umožniť vstup nezaočkovaným ľuďom
  • Po vlne kritiky však zmenili názor
rom
TASR/AP/Lisa Leutner, Pavol Zachar
  • Na divadelné predstavenie nechceli umožniť vstup nezaočkovaným ľuďom
  • Po vlne kritiky však zmenili názor

Radošinské naivné divadlo na poslednú chvíľu mení postoj k prístupu k očkovaným a neočkovaným ľuďom proti novému koronavírusu. Divadlo dnes na sociálnej sieti aktualizovalo svoje stanovisko k vstupu divákov na predstavenia v Bratislave.

„Radošinské naivné divadlo na základe reakcií časti verejnosti, ktoré sme absolútne neočakávali, prehodnotilo svoje rozhodnutie tak, že pokiaľ bude Bratislava v zelenej zóne, umožní vstup na svoje predstavenia v RND na Záhradníckej 95 pre kategóriu „základ“.“

Ide o všetky osoby bez ohľadu na ich prípadné očkovanie, negatívny výsledok testovania, či prekonanie ochorenia.

„Radošinské naivné divadlo sa zároveň ospravedlňuje tým divákom, ktorým sme svojim predchádzajúcim rozhodnutím spôsobili akúkoľvek nevôľu. Počas celej svojej existencie si naše divadlo vždy vážilo, váži i bude vážiť každého svojho diváka.“

Radošinské naivné divadlo včera na svojej stránke na Facebooku upozornilo, že od septembra budú môcť ich predstavenia navštíviť len zaočkovaní ľudia. Pri vstupe by sa museli preukázať potvrdením o kompletnom očkovaní, či už v digitálnej alebo v papierovej forme.

očkovanie delta
zdroj: TASR/Nathan Papes/The Springfield News-Leader via AP

Zatiaľ čo niektorí ľudia ich v komentároch chválili, iní im poriadne vynadali. Len pár hodín po uverejnení príspevku boli pod ním stovky komentárov a príspevok, ktorý je už aktuálne vymazaný mal desiatky zdieľaní. Príspevok, ktorý oznamuje zmenu stanovisku RND momentálne nie je možné komentovať, nakoľko divadlo túto možnosť ľuďom obmedzilo.

Od 16. augusta je v platnosti takzvaný kultúrny automat. Vstúpili tak do platnosti nové opatrenia, ktoré budú určovať, koľko ľudí môže podujatia navštíviť. Záležať pritom bude na farbe okresu. Dobrou správou je, že ani v čiernej fáze sa nebudú musieť kultúrne podujatia rušiť. Vstup však bude povolený len zaočkovaným ľuďom. 

Chýbajú ti kultúrne podujatia?

O kritériách COVID automatu sa však stále diskutuje. Odborníci v ňom poukázali na niektoré veci, Inštitút zdravotných analýz a epidemiológovia ich podľa ministra aktuálne vyhodnocujú. „Ide o to, aby okresy neprechádzali do tmavších farieb na základe jedného ohniska, rodinného výskytu nákazy a podobne,“ vysvetlil šéf rezortu zdravotníctva. Konečné rozhodnutie však podľa jeho slov nechá na odborníkov. Prípadná zmena COVID automatu je podľa ministra otázkou dvoch týždňov.

Vláda dnes navyše schválila novú mapu okresov podľa COVID automatu. Platiť bude od pondelka 30. augusta. Vo fáze ostražitosti, teda oranžovej farbe, budú okresy Banská Štiavnica, Bardejov, Gelnica, Kežmarok, Košice I.-IV., Košice-okolie, Levoča, Nové Zámky, Poprad, Vranov nad Topľou a Žiar nad Hronom.

Do zelenej farby, teda monitoringu, budú patriť okresy Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bratislava I.-V., Brezno, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Humenné, Ilava, Komárno, Krupina, Kysucké Nové Mesto, Levice, Liptovský Mikuláš, Lučenec, Malacky, Martin, Medzilaborce, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nitra, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Piešťany, Poltár, Považská Bystrica, Prešov, Prievidza, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Rožňava, Ružomberok, Sabinov, Šaľa, Senec, Senica, Skalica, Snina, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, Trnava, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Veľký Krtíš, Žarnovica, Žilina, Zlaté Moravce a Zvolen.

Zdroj: RND

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech