Slovenské mesto ponúka byty na kúpu do 1 000 eur. Súťaž začala, musíš do nich však vložiť kus práce

  • Byty vo Zvolene kúpiš za menej ako 1 000 eur
  • Sú však v žalostnom stave, musíš ich prerobiť
Staré byty a námestie vo Zvolene
Ilustračná fotografia, TASR/Milan Kapusta, Ján Krošlák
  • Byty vo Zvolene kúpiš za menej ako 1 000 eur
  • Sú však v žalostnom stave, musíš ich prerobiť

Vo Zvolene máš možnosť kúpiť si byt priamo pod Pustým hradom za skutočne symbolickú sumu. Mesto ich predáva ako svoj prebytočný majetok, no v súčasnosti v nich žijú ľudia.

Ide o zničené byty vo veľmi zlom technickom stave, ktoré si vyžadujú rozsiahle investície, potvrdil pre TASR hovorca mesta Martin Svatuška.

„Cena zodpovedá stavu, v akom sa nachádzajú. Každý z jednoizbových bytov mesto ponúka za sumu nižšiu ako 1 000 eur,“ objasnil. Bytovka však pochádza z roku 1900 a prešla odvtedy rekonštrukciou, no v súčasnosti je poškodená.

O vyhlásení obchodnej verejnej súťaže na predaj bytov pod Pustým hradom informuje samospráva na svojej oficiálnej webstránke.

O ktoré byty ide?

Samospráva na svojej webovej stránke síce neuverejnila fotografie jednotlivých bytov, no konkrétne informácie áno.

Na predaj sú konkrétne:

  • Jednoizbový byt č. 24, vchod č. 5, na 3. poschodí bytového domu súp. č. 590 na ul. Pustý hrad.
  • Jednoizbový byt č. 18, vchod č. 5, na 1. poschodí bytového domu súp. č. 590 na ul. Pustý hrad.
  • Byt č. 4, vchod č. 3, na prízemí bytového domu súp. č. 590 na ul. Pustý hrad.
  • Byt č. 1, vchod č. 3, na prízemí bytového domu súp. č. 590 na ul. Pustý hrad.

„Krov je z dreva, je sedlový, nad vchodom číslo sedem je však zničený a neexistuje. Krytina je škridlová,“ uvádza oznámenie. Dopĺňa, že fasáda pozostáva z hladkej omietky a náteru, tiež však nesie značné poškodenie. Dom má drevené a rovnako zničené vstupné dvere.

„Dom je napojený na verejné rozvody vody, kanalizácie a elektriny,“ zhrnula samospráva.

V polovici 90. rokov minulého storočia prešiel bytový dom kompletnou modernizáciou. Nachádza sa na sídlisku Balkán, má tri vchody a štyri nadzemné podlažia. Na prvom až štvrtom je dovedna 39 bytov.

Byt č. 1 vraj zmodernizovali

Samospráva podotýka, že v byte číslo 1 sa v roku 2020 realizovala prestavba spojená s jeho modernizáciou. Tú vykonal nájomca bytu.

Jeho kúpna cena sa pritom určila vo výške 750 eur.

Ak máš o byty záujem, musíš sa zapojiť do súťaže najneskôr do 23. februára 2024 do 14:00 hod. cez elektronickú schránku, alebo v listinnej podobe. Presné informácie nájdeš na stránke mesta Zvolen.

Do súťaže o byty sa môže zapojiť právnická osoba, fyzická osoba – podnikateľ alebo fyzická osoba – občan. Ak sa do súťaže prihlási iba jedna osoba a splní podmienky, byt získa za ponúknutú sumu. Ak sa do súťaže prihlási dve a viac osôb, ktoré zároveň splnia podmienky, víťazom sa stane tá, ktorá ponúkne najvyššiu kúpnu cenu.

Na Slovensku kúpiš lacné byty aj v lepšom stave

Ak však zháňaš nehnuteľnosť viac určenú na bývanie ako na investíciu, v niektorých obciach nájdeš obývateľné byty za menej ako 15 000 eur.

Napríklad v Hnúšti v okrese Rimavská Sobota možno zakúpiť jednoizbový byt o výmere 41 metrov štvorcových už za 14 990. V okrese Revúca sa pritom ceny pohybujú ešte nižšie, konkrétne v Jelšave zaplatíš 14 900 eur za dvojizbový byt o výmere 56 metrov štvorcových.

V obci Železník sa predáva dvojizbový byt o výmere 37 metrov štvorcových za 10 000 eur, v pôvodnom stave. V obci Kráľ v okrese Rimavská Sobota dokonca získaš aj trojizbový byt o výmere 78 metrov štvorcových po čiastočnej rekonštrukcii, a to za 19 900 eur.

Zdroje: Zvolen, TASR, TRH, TRH, TRH

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá