Slovenské národné múzeum dnes môžeš ohodnotiť už aj online. Ide to vďaka jednoduchej appke

  • Hashtagy hýbu svetom. Niet divu, že sa teda dostali aj do oblasti sveta kultúry a dnes vďaka nim komunikujú fanúšikovia umenia naprieč celým svetom. Niečo také prišlo konečne aj na Slovensko.
collage1
freestocks.org/ panoramio.com/ Dedii G/
  • Hashtagy hýbu svetom. Niet divu, že sa teda dostali aj do oblasti sveta kultúry a dnes vďaka nim komunikujú fanúšikovia umenia naprieč celým svetom. Niečo také prišlo konečne aj na Slovensko.

Časy, kedy si svoj názor na výstavu napísal do veľkej, hrubej knihy pri odchode s múzea, sú už dávno preč. Alebo to ešte stále potajomky robíš? Dnes už aj svet múzeí, galérií a hradov postúpil o krôčik vpred, no a my sa vďaka technológiám môžeme k feedbacku dostať o niečo jednoduchšie. Práve s takýmto vylepšovákom prichádza aj Slovenské národné múzeum.

Prírodovedné múzeum na Vajanského nábreží 2 v Bratislave pred pár dňami spustilo v spolupráci s aplikáciou Feedbacker.sk možnosť spätnej väzby prostredníctvom jednoduchého hashtagu #snm. Táto moderná online služba má pomôcť pri skvalitnení programovej ponuky múzea a rovnako zlepšenie servisu pre návštevníkov. Znamená to teda, že spomínaná veľká kniha s vždy chýbajúcim perom pri dverách múzeí už čoskoro môže byť úplnou minulosťou.

Táto elektronická kniha prianí a sťažností je anonymnou a neverejnou, pričom informácie sa prostredníctvom nej dostávajú priamo ku kompetentným zamestnancom a tí tak majú jedinečnú možnosť zlepšovať svoje projekty. Ak by si však aj tak chcel svoj názor dať vedieť svetu, jedným klikom ho zazdieľaš na svojom profile na Facebooku, Trip Advisore alebo dokonca Google Maps. Napriek tomu, že appku zatiaľ nájdeš len v spomínanom Prírodovednom múzeu v Bratislave, Slovenské národné múzeum plánuje túto službu spustiť aj v ďalších múzeách.

Zobraziť celú galériu (6)
zdroj: feedbacker.sk/snm

Znamená to teda, že onedlho si budeš môcť pozrieť program múzeí, kúpiť si na ne lístky a dokonca aj okomentovať výstavu…online. Múzeá vo svete (napríklad aj veľké The British Museum alebo National Museum of Australia), ešte stále preferujú odozvu návštevníkov pomocou verejnej e-mailovej adresy, na ktorú môžu návštevníci písať, no napríklad také Metropolitan Museum of Art prišlo s tak premakanou aprlikáciou, na ktorú návštevníci nedajú dopustiť. Nájdeš tu podrobný hlavný aj sprievodný program, mapku múzea, odporúčania, čo by ťa mohlo zaujať, špeciálnu sekciu pre tzv. Met Members s možnosťami najbližších eventov, vieš si uložiť tie najobľúbenejšie diela a problém nebude mať ani vlastník smartphonu s iOS ani Android.

Slovenské múzeá jednoznačne majú čo ponúknuť a aj toto riešenie je dôkazom toho, že sa snažia zlepšiť v tom čo robia. Táto appka je jedným z nápadov, ako chcú znovu o niečo jednoduchšie nám, návštevníkom, priblížiť svet umenia a zároveň tak pritiahnuť do múzeí aj mladšiu generáciu. Alebo minimálne uľahčiť život súčasným kultúrnym nadšencom. Ja by som túto možnosť prijala vo všetkých múzeách naprieč Slovenskom. Otázne je len to, či slovenský návštevník vie svojim feedbackom reálne pomôcť a či sa to nezvrhne len na neslušné žartíky. Čo povieš, hodila by sa ti takáto appka ako jednoduchá možnosť feedbacku?

 

Zdroj: snm.skmetmuseum.org

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech