Slovenské pivo ohúrilo svet. V medzinárodnej súťaži získalo zlato 

  • Slovenský pivovar Kaltenecker robí našej krajine dobré meno aj v zahraničí
  • Vznikajú tu pivá, ktoré rok čo rok ohromujú odborníkov po celom svete
Pivovar Kaltenecker
  • Slovenský pivovar Kaltenecker robí našej krajine dobré meno aj v zahraničí
  • Vznikajú tu pivá, ktoré rok čo rok ohromujú odborníkov po celom svete

Chuť objavovať má v Rožňave dlhoročnú tradíciu. História tohto kráľovského mesta je totiž úzko spojená s ťažbou zlata. Ale rožňavské zlato neskrývali iba bane pod mestom. Nemeckí banskí majstri sem totiž priviezli aj remeslo výroby zlatého pivného moku. História rožňavských pivných špeciálov tak siaha až do stredoveku.

V tradícii pokračuje aj tamojší pivovar Kaltenecker, ktorý sa riadi heslom, že „život je krátky len na jednu chuť piva“. Preto tu vzniká najviac pivných špeciálov v krajine a to už viac ako 20 rokov. Základom je dobrý chmeľ, kvalitné suroviny a majstrovský kumšt sládka.

Osviežte si spoločné chvíle s priateľmi. 🍻Každý po svojom.👌

Gepostet von Pivovar Kaltenecker am Donnerstag, 27. Juni 2019

Pivovar Kaltenecker bol založený v roku 1997. Miesto prefabrikátov sa jeho zakladatelia rozhodli zamerať na poctivé remeslo. V Kalteneckeri  sa vydali opačnou cestou ako vtedajšie veľké pivovary. Ich pivné špeciály varia zo 100 % sladu. Nepoužívajú žiadne stabilizátory.

Minimálne štyrikrát do roka pivovar svoju výrobu obohacuje o obľúbené sezónne špeciály. Veď keď na rožňavských lúkach kvitne baza, prečo z nej nevyrobiť bazový špeciál? Pivo sa tu zásadne varí v malých dávkach, no  o experimentovanie s chuťami nie je núdza.

Gepostet von Pivovar Kaltenecker am Mittwoch, 30. Januar 2019

„Vďaka našej ceste za objavmi objavil svet poriadne slovenské pivo. Kaltenecker sa stal pomerne rýchlo najoceňovanejším slovenským pivovarom. Naše špeciály sa dočkali uznania v podobe medajlí z pivných festivalov z celého sveta. A nie hocijakých. Ak vám napríklad chutí náš Weizen, vedzte, že rovnako chutil aj odbornej porote v Írsku či USA,“ hovorí tím pivovaru.

🍺Spoznajte nášho šampióna!🥇Brokát získal na medzinárodnej súťaži Frankfurt International Trophy 2020 zlatú medailu za…

Gepostet von Pivovar Kaltenecker am Freitag, 19. Juni 2020

Írski a maďarskí porotcovia sa išli „zblázniť“ aj za špeciálom Yakima. Borcom ťažkej váhy je v tomto zmysle Brokát. V štyroch krajinách získal štyri rôzne ocenenia. Brokát najnovšie získal na medzinárodnej súťaži Frankfurt International Trophy 2020 zlatú medailu za najlepšie pivo spomedzi skoro 3000 vzoriek z 50-tich krajín. 

Zdroj: Kaltenecker 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech