Slovenské podniky zobrali očkovaciu kampaň do vlastných rúk. Zaočkovaní v niektorých podnikoch zaplatia menej

  • S iniciatívou začala bratislavská Štefánka, ktorá vyzýva aj ostatných
  • Buď dajú dnes zľavu, alebo na jeseň zatvoria. Nechcú skrachovať kvôli ďalšiemu lockdownu
Kolt
Instagram/Kolt.sk
  • S iniciatívou začala bratislavská Štefánka, ktorá vyzýva aj ostatných
  • Buď dajú dnes zľavu, alebo na jeseň zatvoria. Nechcú skrachovať kvôli ďalšiemu lockdownu

Jakub Goda je aktivista a publicista, ktorý pracuje na Ministerstve zdravotníctva. Tam sa zameriava na boj s dezinformáciami. Pred pár dňami upozornil na svojej sociálnej sieti na fakt, že bratislavský podnik Štefánka ponúka všetkým zaočkovaným desaťpercentnú zľavu.

Zároveň píše, že Štefánka vyzýva k podobným krokom aj ďalšie podniky. Podobný názor má aj sám Goda, ktorý v statuse netají, že dúfa, že sa pridajú viacerí. Tvrdí, že všetky podniky, ktoré sa do iniciatívy zapoja, prezdieľa na svojom Facebooku.

Nemusí to byť najpopulárnejší krok, uznáva. Sám si bol vedomý toho, že aj jeho príspevok za malú chvíľu zahltí vlna nenávistných komentárov, no aj napriek tomu si myslí, že ide o správne rozhodnutie.

Väčšina kúpyschopného dospelého obyvateľstva je a bude zaočkovaných a je úplne fér a správne, rozhodnúť sa im dať zľavu, poštuchnúť tak ostatných a urobiť gesto, že podnik vie, kde je sever a nechce skrachovať kvôli ďalšiemu lockdownu,“ píše.

Plán podľa všetkého zatiaľ, aj keď pomaly, funguje. Jakubovi Godovi sa len pár dní po prvom statuse ozvali ľudia z kaviarne Kolt v Zlatých Moravciach. Jeho príspevkom o Štefánke sa inšpirovali a dnes majú zľavu pre zaočkovaných v ponuke aj oni. K podobným rozhodnutiam podporuje aj ostatné podniky, okrem toho, že urobia krok vpred pre dobrú vec, strnú na seba aj kúsok pozornosti.

Nebaví nás ticho sledovať humbuk proti očkovaniu, ktorý v posledných dňoch vidíme čoraz častejšie nie len na internete, ale aj v uliciach a chceme, aby bolo nahlas počuť aj našu stranu,“ píše na sociálnej sieti kaviareň Kolt.

Téma je pre nich podľa vlastných slov veľmi citlivá, nakoľko ide o gastro, ktoré spolu s kultúrou utrpelo počas pandemických opatrení najviac. Zatvárať už nechcú: „Pamätajte, že jediná cesta, ako sa dostať z tejto kaše von, je vakcína,“ dodávajú na záver.

Zdroje: Facebook/Jakub Goda, Instagram/Kolt.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech