Slovenské Slido chce meniť svet školstva, predstavuje novinku pre študentov

  • Slovenské Slido prišlo s novinkou pre školy a učiteľov
  • Skvelým spôsobom dokáže zapojiť tichých študentov do prednášky a zvýšiť tak interaktivitu
  • Jednou z hlavných úloh je lepšie pochopenie a zapojenie študentov do vyučovacieho procesu
slido
Sli.do
  • Slovenské Slido prišlo s novinkou pre školy a učiteľov
  • Skvelým spôsobom dokáže zapojiť tichých študentov do prednášky a zvýšiť tak interaktivitu
  • Jednou z hlavných úloh je lepšie pochopenie a zapojenie študentov do vyučovacieho procesu

Slovenská spoločnosť Slido prišla na trh s novinkou, ktorá sa zameriava na zlepšenie školstva a zvyšuje interaktivitu medzi študentami a učiteľmi. Informuje o tom na svojom Facebooku.

Medzi partnerov už patria školy ako Standford, Berkeley alebo MIT. Všetky školy sú svetové a označované za jedny z najlepších na svete.

„Udržujte svojich študentov v kontakte so živými prieskumami, kvízmi a interaktívnymi otázkami a odpoveďami, a to všetko bez sťahovania aplikácií alebo opustenia prezentácie,“ píše sa na stránke Slido, ktoré ponúka čerstvú novinku školám.

Študenti sa v realite budú môcť prepojiť cez QR kódy na danú prezentáciu učiteľa a budú tam môcť nájsť všetky potrebné kvízy alebo dotazníky. Súčasne tak bude môcť učiteľ vidieť, ako študent odpovedali.

„Slido mi pomáha skontrolovať, či si študenti niečo nielen zapamätali, ale aj pochopili. Prinúti študentov premýšľať o tom, čo sa skutočnr hovorí a nenúti ich len počúvať, “  hovorí Christof Osman, profesor molekulárnej biológie.

Študent financií a bankovníctva Martin Reinke hovorí, že Slido mu pomáha navrhovať interaktívnejšie návody a zvyšuje účasť študentov na výučbe. Ponúka aj možnosť prepojenia svojich služieb pre virtuálne vzdelávanie a možňuje prepojenie svojich služieb s Power Point alebo Google Slides.

Tichí študenti dostanú príležitosť

Počas používania Slido sa budú môcť študenti vyjadriť aj k prednáške resp. zanechať spätnú väzbu na preberanú tému, ktorú učiteľ vysveľuje.

Cieľom Slido je aj snaha ponúknuť tichým študentom im prejav tým, že sa budú môcť opýtať svoje otázky cez aplikáciu.

„Odstráňte strach študentov z kladenia otázok pred triedou. So Slido môžu posielať otázky anonymne zo svojich telefónov a posielať otázky, ktoré sa im páčia,“ píše sa na stránke.

Firma si od novinky sľubuje aj lepšie pochopenie preberanej látky učiteľom. Pomocou interaktívnych kvízov dokáže učiteľ získať dostatok informácií o tom, či preberanej téme vôbec rozumejú. „Ak chcete skontrolovať, či vaši študenti držia krok s prednáškou, použite živé prieskumy alebo kvízy. To vám pomôže identifikovať body, ktoré je potrebné objasniť, a podľa toho upraviť svoju lekciu,“ vysvetľuje Slido.

Slido je slovenská technologická spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2012 a má sídlo v Bratislave. Svoje kancelárie má v Sydney, New Yorku alebo v San Franciscu. Ich produkt sa využíva vo viac než 100 krajinách sveta. Firme sa darí a od svojho vzniku navyšuje svoje tržby. Len za rok 2018 firma hospodárila podľa Finstatu s tržbami viac ako 5,2 milióna eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK