Slovenské startupy ožívajú. Streamovacia platforma Filmzie získava investíciu do 1 mil. eur

  • Slovenský VC fond Zero Gravity Capital vstupuje do slovenskej streamovacej platformy
  • Filmzie získava investíciu do 1 mil. eur
foto: Matej Boda
foto: Matej Boda
  • Slovenský VC fond Zero Gravity Capital vstupuje do slovenskej streamovacej platformy
  • Filmzie získava investíciu do 1 mil. eur

Slovenský venture capital fond Zero Gravity Capital (ZGC) pomôže spoločnosti Filmzie rásť na ceste k najvyhľadávanejšej AVOD platforme na trhu a stať sa základným pilierom komunity, ktorá spája filmových fanúšikov a tvorcov nezávislých filmov. 

Investícia prichádza v čase spoločenskej izolácie, kedy konzumácia mediálneho obsahu začína byť významná aj mimo prostredia mainstreamu. Vďaka tejto spolupráci bude môcť Filmzie pokračovať v dobýjaní tzv. Advertising Video On-Demand (AVOD) segmentu. Ide o formu streamovania filmov, pri ktorej diváci nemusia za obsah platiť.

Komunita, ktorá spája divákov a nezávislých tvorcov

Aj touto cestou pomáha Filmzie tvorcom nezávislých filmov dostať sa k čo najväčšiemu počtu divákov, malým štúdiám rásť, a divákom zároveň poskytuje prístup k unikátnemu obsahu, ktorý je ťažké nájsť inde na internete. 

„S podporou Zero Gravity Capital je Filmzie pripravené rozšíriť výber filmov, vstúpiť na nové trhy, ako aj zmeniť spôsob, akým sa dnes filmy pozerajú,“ hovorí Matej Boďa, spoluzakladateľ a CEO Filmzie. „Náš ďalší cieľ však presahuje hranice streamovania. Myslíme si totiž, že je nevyhnutné podporovať nezávislých filmárov, spolupracovať s filmovými festivalmi a, čo je najdôležitejšie, vytvárať komunity spájajúce fanúšikov a tvorcov.”

„Aj v tomto období veľkých ekonomických zmien vidíme potenciál, ktorý ukrýva táto technológia zo Slovenska. Spôsob, akým ľudia konzumujú obsah po celom svete, sa mení a ZGC chce podporovať práve rast inovatívnych technológií, medzi ktoré patrí aj Filmzie,“ dopĺňa ho Roy Ramon, partner v ZGC.

zdroj: foto: Milan Gajdoš

O Filmzie

Filmzie vstúpilo na trh v júni 2019 ako malá platforma postavená na niekoľkých nezávislých filmoch a vyrástla z nej komunita, ktorá nimi žije a dýcha. Časom sa začali pridávať ďalší nezávislí tvorcovia a prispievatelia, pričom samotná platforma sa prispôsobovala dopytu rôznorodého publika.

Streamovacej službe sa podarilo získať také festivalmi ocenené filmy ako Secret Ingredient, Pororoca, či  Enemies of the People, ako aj snímky nabité hviezdami Robinom Williamsom, Anthonym Hopkinsom alebo Kate Beckinsale, či unikátne krátkometrážne filmy, ktoré je ťažké nájsť na bežných streamovacích platformách. Filmová knižnica Filmzie v súčasnosti obsahuje 3 000 titulov. Kombinácia ďalších 500 “indie” filmov, trhákov, ale aj dokumentov pribudne v priebehu nasledujúcich troch mesiacov. 

Web: https://filmzie.com/

O Zero Gravity Capital

Poslaním VC fondu Zero Gravity Capital je podporovať výnimočné startupy v early-stage fáze. Zameriava sa najmä na ambicióznych podnikateľov s odvážnymi nápadmi, ktorí vytvárajú nové trhy alebo pretvárajú tie existujúce. Za fondom stoja okrem štátneho Slovenského investičného holdingu skúsení súkromní investori a medzinárodný tím z Izraela, Nórska, Slovenska a Českej republiky. 

Zdroj: foto: Milan Gajdoš

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá