Slovenské video z prvej po-corona párty ovládlo internet: „Keď robíme video s našimi ľudmi, vždy to ide hore ako voda z čerpadla“

  • Partia Mladých z Oravskej Lesnej v spolupráci s DJ Milanom Lieskovským usporiadala prvú po-corona párty na Slovensku
  • Ich 6 sekundové video obletelo svet, dodržali aj social distancing
  • Partia Mladých z Oravskej Lesnej v spolupráci s DJ Milanom Lieskovským usporiadala prvú po-corona párty na Slovensku
  • Ich 6 sekundové video obletelo svet, dodržali aj social distancing

Pred pár týždňami sa na Tik Toku objavilo krátke video z prvej párty po koronakríze, ktorá sa udiala na slovenskej pôde a usporiadala ju partia Mladých z Oravskej Lesnej v spolupráci s DJ Milanom Lieskovským. Organizátor Anton Katrenčík vraví, že šlo o prvú párty na „česko-slovenskom“ území. Video vzniklo náhodou, no okamžite sa stalo virálnym, zdieľal ho celý svet.

A možno ani nebola prvá, ale už je

Digital Story na Instagrame zverejnili časť  case study videa, ktoré si v plnom znení môžeš pozrieť na YouTube: Video z Oravskej Lesnej, ktoré sa stalo hitom internetu, si za pár hodín pozrelo niekoľko miliónov ľudí. Hlavne indiáni. Keď robíme video s našimi ľudmi z diskoteky.or.lesna, vždy to ide hore ako voda z čerpadla. Online mení životy. Je potrebné tam byť ak máš značku.

Autorov začali oslovovať svetové médiá

Netrvalo dlho, a začali chodiť maily od rôznych svetových médií so žiadosťou o tvorbu obsahu v televízii, zdieľania sa zmenili na tvorbu článkov, ľudia o párty z Oravskej Lesnej začali písať. Autori neostali nepovšimnutí ani médiami ako Yahoo, News 18 a pod.

Posielali nám pozdravy z Indie, Kambodže, Afriky, Ameriky. Robili na neho veľa remake-ov a bavili sa na 6 sekundovej hudobnej znelke, vraví Anton.

Opatrenia proti koronavírusu boli, aké boli, a preto na párty nechýbali ani naťahané pásky vyznačujúce 2×2 metre a každý mal, už všetkým tak blízke, povinné rúško.

 Oravská Lesná bola všade

Video explodovalo a zdieľania na miliónových stránkach sa stali normálom.“  Video okamžite zdieľali na Instagrame stránky Video Italiani s 2,3 mil. sledovateľov, Vineparida s 2,7 mil., Pubity s 22,9 mil. sledovateľov a mnoho ďalších.

Primitívne video z trojtisícovej dedinky ovládlo svet. Šesť sekúnd dlhé a natočené náhodne, s otrasným obrazom a zvukom. Malo niekoľko desiatok miliónov videní, desaťtisíce zdieľaní a vyšlo o ňom niekoľko stoviek článkov.

Z pohľadu marketingu sa z toho máme čo učiť

Video je aj odkazom, že niekedy je oveľa efektívnejšie vyhotoviť jeden krátky a jednoduchý záznam so silnou myšlienkou a atmosférou, ako technicky náročné video postrádajúce drive.

Ľudia dnes nemajú čas, scrollujú rýchlejšie, ako kedykoľvek predtým. Máš sekundu na to, aby si zaujal. A aká bola idea pri tomto videu? Zárobkovo žiadna, no najbližšia párty, ktorú budeme robiť, je už teraz vybookovaná, a to ešte nemáme ani dátum.

Zdroje: Instagram, Youtube

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech