Slovenské vinárstvo získalo na najprestížnejšej svetovej súťaži vín zlatú medailu

  • Rodinné vinárstvo získalo zlatú a striebornú medailu na najprestížnejšej súťaži vín na svete Vinalies Internationales Paris
  • Ďalšie štyri medaily si vinárstvo odnieslo z prestížneho salónu v Madride
  • Rodinné vinárstvo získalo zlatú a striebornú medailu na najprestížnejšej súťaži vín na svete Vinalies Internationales Paris
  • Ďalšie štyri medaily si vinárstvo odnieslo z prestížneho salónu v Madride

Slovensko je síce malou krajinou, ale s veľkými a svetovými vínami. Na prestížnej parížskej súťaži vín Vinalies Internationales si najviac medailí odniesli práve slovenské vína. O dobré meno sa pričinilo aj vinárstvo Karpatská Perla zo Šenkvíc, ktoré získalo zlatú medailu za polosladký Rizling rýnsky 2017 zo Suchého vrchu a striebro za sekt Perla Chardonnay 2017.

„Tešíme sa z úžasných úspechov našich vín a že sa potvrdzuje ich vynikajúca kvalita. Cenné medaile sme získali aj na medzinárodnej súťaži Bacchus Madrid. Zlato nám poputuje za Devín 2019, Veltlínske zelené 2018 z Novín a polosladký Rizling rýnsky 2017 zo Suchého vrchu. Striebornú medailu si pripísal na konto JAGNET Muškát moravský 2019. Sú to pre nás skvelé správy napriek mimoriadnej situácii,“ hovorí Ladislav Šebo, majiteľ rodinného vinárstva Karpatská Perla.

Novinkou pri spracovaní v roku 2019 bolo využitie čisto rastlinných prípravkov, čím ich vína ročníka 2019 spadajú do kategórie vegan. Vinárstvo Karpatská Perla už niekoľko rokov spolupracuje pri obrábaní vinohradov s biológom Brunom Gábelom, s ktorým sa snažia o čo najprirodzenejšie metódy.

Ich svetové vína si môžeš dopriať aj ty. Z ročníka 2019 majú momentálne v predaji 6 vín, ktoré si môžeš objednať spolu ako vínny set alebo môžete navštíviť ich vinotéku v Šenkviciach, ktorú opäť otvorili od utorka do piatku od 9:00 do 17:00 hod. Okrem Karpatskej Perly sa dajú objednať vína až domov, napríklad aj od vinárstiev Víno Mrva & Stanko, Terra Parna či Vína z Mlyna. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK