Slovenské Wishlio – appka, ktorá ti prinesie darčeky, ktoré chceš!

  • Každý z nás raz za čas narazí na produkt, ktorý by chcel. Či už je to zaujímavá kniha, nová stolička, tričko na párty alebo čokoľvek iné. Avšak málo kto si tieto produkty ihneď kúpi. Väčšinou to dopadne tak, že tie skončia uložené niekde v záložkách alebo zapísané na papieri a človek ich už len zriedka nájde.
33hipmas1812a
  • Každý z nás raz za čas narazí na produkt, ktorý by chcel. Či už je to zaujímavá kniha, nová stolička, tričko na párty alebo čokoľvek iné. Avšak málo kto si tieto produkty ihneď kúpi. Väčšinou to dopadne tak, že tie skončia uložené niekde v záložkách alebo zapísané na papieri a človek ich už len zriedka nájde.

Potom príde ten čas, keď si človek chce niečo kúpiť alebo ešte lepšie, niekto chce kúpiť niečo jemu a zrazu… nič. Všetky dobré nápady sú preč a človek začne prehľadávať históriu, záložky v počítači a papiere na stole.

460408850-630x420

 

A práve tento problém si zobrala na mušku nová appka Wishlio. Jednoducho povedané, ide o Pocket na produkty. Wishlio je webová aplikácia na ukladanie produktov, ktoré si človek plánuje kúpiť.


Aplikácia sa dá používať na individuálne nákupy – napríklad, keď človek chce mať jedno miesto, kde sú všetky produkty, ktoré si do budúcna plánuje kúpiť alebo aspoň nad nimi rozmýšľa. Pridávanie produktov do wishlistov je naozaj jednoduché – skopírovaním eshopového produktového linku alebo cez Wishlio záložku, ktorú si môže používateľ pridať do svojho prehliadača. Následne používateľ vidí prehľadne usporiadané produkty, kategorizované tak, ako chce on. Takže keď príde čas na míňanie, stačí sa prihlásiť a nájsť si to pravé.

 

Wishlio má tiež slúžiť pre lepšie rozhodovanie pri nákupoch. Preto ak človek potrebuje poradiť pri výbere toho pravého produktu z ponuky viacerých, stačí si ich všetky pridať do jedného wishlistu a poslať svojim kamarátom. Tí vedia produkty hodnotiť, či komentovať a tým pomôcť vybrať ten najlepší. Už žiadnych 15 linkov v chate na Facebooku a zmätočná diskusia.

6970315-christmas-wish-list

 

V neposlednom rade je to pomôcka pri narodeninách, svadbách aleko akýchkoľvek iných príležitostiach na darčeky.

Momentálne je spustená prvá beta verzia aplikácie, no už teraz Wishlio začína spolupracovať s jedným z najväčších streetfashion eshopov na Slovensku – Nahodsa.sk, najväčšim webovým portálom na Slovensku pre recenzie kníh citaj.to, One Fashion Outletom Voderady a ďalšie spolupráce sú už na spadnutie.

 

Vyskúšaj aj ty appku Wishlio a daj chalanom feedback.

title_bkg

 

A prečo by si mal používať Wishlio? Chalani, ktorí stoja za celým projektom, sa rozhodli povedať nám, prečo sa pustili do vývoja samotnej aplikácie:

 

Tomáš:

Myšlienka prečo vytvoriť Wishlio mi napadla, keď som od brata dostal knihu. O pár dní na to, cestou do Prahy som pri jej čítaní začal rozmýšľať nad tým, prečo som dostal práve túto knihu a nie jednu z tých, ktoré si už niekoľko mesiacov zbieram vo svojom poznámkovom bloku alebo v záložkách v browseri. No keďže brat o nich nemohol vedieť, začal som rozmýšľať nad tým, ako by som jemu alebo komukoľvek inému vedel rýchlo a jednoducho pri ďalšej príležitosti povedať, po akých veciach túžim. V tom mi napadlo vytvoriť “miesto” pre zbieranie produktov, ktoré používateľ chce mať pokope a mohol by o nich povedať svojej rodine alebo kamošom.

 

Adam:

Na Wishliu som začal pracovať, lebo sám mám zmätok vo veciach, ktoré by som si rád kúpil. Niečo mám ako poznámku v telefóne, niečo ako záložku v POCKETe a ešte kade tade. Rád by som obmedzil zbytočné nákupy a práve vo Wishliu vidím cestu ako nakupovať rozumne.

5SCqk71CqQlfdNJpx135n830MvELI3jFJpGjPeZlbO4

 

Lukáš

Čistou nahodou som pozeral v TV film, kde pred svadbou pobehovala nevesta po nákupnom dome a skenovala produkty, ktoré by ich od svadobčanov potešili. V tom som si povedal, že je to super nápad, presne s týmto problémom sa tu stretávajú všetci. Spomenul som to bratovi, ktorý sa so mnou stotožnil, a rýchlo sme sa zhodli, že to skúsime vytvoriť.

 

Mišo

Spolu s priateľkou nám jedného dňa skrsol v hlavách nápad, že by bolo super mať jednoduchý nástroj, ktorý nám umožní uchovávať naše priania prehľadne na jednom mieste a zdieľať ich s priateľmi a rodinou. Tí sa potom nemusia obávať, či nás svojim výberom darčeka potešia, budú vedieť, kde ho zohnať a budú si môcť pokojne vybrať, napríklad aj podľa svojich finančných možností.

 

Zdroj: wishlio.com, Photo by Horsky&Zachar

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech