Slovenskej cestovke sa nechcelo skrachovať. Ponúka „otrasnú“ dovolenku v štýle socializmu

  • Cestovka Doroty Nvotovej vyhlásila, že sa jej ešte nechce skrachovať
  • Namiesto zájazdu na Maldivy spustila predaj takzvanej „otrasnej dovolenky”
  • Ide o cestovanie po Slovensku v socialistickom štýle
Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej
  • Cestovka Doroty Nvotovej vyhlásila, že sa jej ešte nechce skrachovať
  • Namiesto zájazdu na Maldivy spustila predaj takzvanej „otrasnej dovolenky”
  • Ide o cestovanie po Slovensku v socialistickom štýle

Cestovka Fulmaya Travel je známa tým, že nie je ako bežné cestovné kancelárie. Jej zakladateľka Dorota Nvotová si totižto potrpí na to, aby si v ponuke nenašiel žiadne masovky a konvenčné „spoznávačky“.

Práve naopak, zameriava sa len na malé skupiny a jednotlivcov, aby bola zaručená autentickosť zážitku a za dovolenku si nezaplatil veľa peňazí. Mnohé cestovné kancelárie sú momentálne  na hrane prežitia, cestovateľka a podnikateľka Dorota Nvotová si však povedala, že jej sa ešte skrachovať nechce. Ľuďom preto v týchto ťažkých časoch predstavila zájazd s názvom „Otrasná dovolenka“.

„Keďže vám nevieme zaručiť, ktoré hranice budú kde otvorené a do akej karantény by vás kto zavrel, musíme zostať stáť nohami na rodnej hrude. A keďže by sme neradi skĺzli do organizovania wellness pobytov a skrachovať sa nám tiež ešte nechce, rozmýšľame, ako by sme vás aj seba zabavili. A tak vznikol nápad na otrasnú dovolenku,“ vysvetľuje Dorota.

Gepostet von Fulmaya Travel – cestovka Doroty Nvotovej am Mittwoch, 9. September 2020

Účastníci tejto dovolenky sa presunú v čase a vynechané nebudú žiadne detaily. Starým Ikarusom sa povozíš po našej republike do skanzenov socializmu. Bývať budeš v odborárskych hoteloch a v opustených pionierskych táboroch. Na tomto zájazde bude výnimočné dokonca aj stravovanie. Jesť sa budú šošovicové prívarky a dukátové buchtičky a nesmie chýbať ani limonáda z horčičáku.

„Fajčiť sa budú Marsky, fotiť fotky na film, žúrovať sa bude v bizarných nočných baroch za zvukov revival Michala Davida a Modusu. Navštívime družstvá, fabriky… Skrátka čistý time travel! Nebude dlho trvať a tieto miesta zožerie tlama globalizácie. Tak vytiahnite svoje staré vibramky, chlebníky, pichľavé silonky, tesiláky a šuštáky, mobil odložte doma do trezoru a vydajte sa s partiou do svojho detstva. Odborárske preukazy budeme vydávať pri štarte od Istropolisu,“ píše cestovka.

Gepostet von Fulmaya Travel – cestovka Doroty Nvotovej am Mittwoch, 9. September 2020

Tím cestovnej kancelárie už síce má svoju predstavu o itinerári, no do jeho tvorby chce zapojiť aj účastníkov dovolenky. Vyzývajú preto ľudí, ak vedia o  miestach, ktoré vyhovujú tomuto popisu, aby sa podelili o svoj tip. Nápady, ktoré sa zrealizujú, budú v prípade účasti odmenené 5 % zľavou. Kapacita je 15 ľudí. 

„Počas sychravej jesene by táto dovolenka mala mať naozaj šancu byť poriadne otrasná. Sprevádzať na nej vás bude súdružka Nvotová, v dress code, ktorý sa očakáva aj od vás,“ píše tím cestovky.

Jedlo na čerpačke odporúča aj gastroenterológ: Takto vyzerá cestovanie budúcnosti

Termín otrasnej dovolenky je piatok 13. novembra ráno  a jej koniec je 16. novembra večer. Cena bude jasná po uzavretí itinerára, čo bude 1. októbra.

„Všetci vieme že komunizmus bol otrasný. Zároveň na spomienkovom optimizme pokiaľ je triezvy a s nadsázkou nie je nič zlé. Je to ako keby sme si zrazu nemohli pozrieť S tebou mne baví svet len preto že sa to odohrávalo vtedy. Netreba to tabuizovať. Som si istá že v tých reáliách ktoré nám budú pripomínať tie časy nás určite niekoľkokrát aj zamrazí a budeme radi že žijeme tak ako žijeme teraz,“ dodáva Dorota Nvotová.

Zdroj: Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech