Slovenskému startupu sa podarilo získať seed kapitál. Ich platforma má potenciál zmeniť svet elektromobilov

  • Slovenský startup Mobilyze získal seed kapitál od investičného fondu Vision Ventures
  • Ich platforma pomáha lepšie rozmiestniť nabíjacie stanice pre elektromobily
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, archív/Mobilyze
  • Slovenský startup Mobilyze získal seed kapitál od investičného fondu Vision Ventures
  • Ich platforma pomáha lepšie rozmiestniť nabíjacie stanice pre elektromobily

Projekt Mobilyze z dielne slovenského startupu Biotron Labs pomáha mestám, firmám, ale aj celým štátom efektívne umiestňovať nabíjacie stanice pre elektromobily.

Analýzy cestnej siete

Jedná sa o business intelligence platformu, ktorá operátorom pomáha nájsť ideálne miesta pre ich nabíjacie stanice pre elektromobily pomocou big data analytiky a umelej inteligencie. Medzi klientov projektu patria spoločnosti ako ZSE, Kelag, či Shell a partnermi sú napríklad Eurowag, Sygic a Greeninfra.

Ako sme už vyššie uviedli, Mobilyze svojim klientom aktuálne ponúka plošné analýzy a analýzy cestnej siete z hľadiska potenciálu výstavby vysokorýchlostných nabíjacích staníc pre elektromobily. Do budúcna tiež pripravujú aj predikciu utilizácie nabíjacích staníc na ľubovoľnom mieste na svete, či predikciu ich obsadenosti.

Elektromobil
zdroj: unsplash/Waldemar Brandt

Prostriedky pomôžu pri expanzii

Aktuálne sa slovenský startup Mobilyze teší zo získania seed kapitálu od investičného fondu Vision Ventures na zlepšenie utilizácie nabíjačiek pre elektromobily. Kapitál spoločnosti pomôže pri rozvoji produktu, ako aj pri expanzii na trhy Západnej Európy. Podmienky investície neboli zverejnené.

Veľmi si vážime dôveru investičného fondu Vision Ventures. Pre ich ponuku sme sa rozhodli kvôli ich dlhoročným skúsenostiam v biznise, ale aj v investovaní. Nemenej dôležitý bol aj ľudský faktor,” povedal Pavol Magic, CEO a spoluzakladateľ Mobilyze.

Dodal tiež, že investované prostriedky umožnia spoločnosti ďalší rozvoj produktu, ale aj pomôžu pri expanzii na najrýchlejšie rastúce trhy Holandska, Nemecka, Francúzska a Spojeného kráľovstva.

Zdroj: Mobilyze

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá