Legendárnemu slovenskému výrobcovi bicyklov narástli tržby za jediný rok o viac ako 12 miliónov eur. Kellys sa darí ako nikdy

  • Biznis s bicyklami sa počas pandémie stal zlatou baňou
  • Ťaží z nej aj najväčší slovenský výrobca bicyklov Kellys
KELLYS
KELLYS
  • Biznis s bicyklami sa počas pandémie stal zlatou baňou
  • Ťaží z nej aj najväčší slovenský výrobca bicyklov Kellys

Slovenský lovebrand Kellys je na trhu už úctyhodných 30 rokov. Všetko to začalo založením malej požičovne bicyklov v Piešťanoch, za ktorou stál Peter Divinec a jeho brat. Tá sa postupom rokov transformovala na predajňu. Za sebou však majú aj vlastné oddelenia zamerané nielen na výrobu, ale aj vývoj a dizajn potrebných komponentov. Značka za jediný rok ročne predá aj 120 000 bicyklov. Ich bicyklami dokonca zaplavili aj takú exotickú krajinu, ako sú Seychely v Indickom oceáne.

„Keď idete na Seychely, tam iný bicykel ako Kellys nenájdete. Nie je tam veľa predajcov bicyklov a my tam spolupracujeme s dobrým zákazníkom, ktorý od nás pravidelne berie bicykle. Ale dnes už môžete nájť Kellys kade-tade po svete,“ povedal pre Startitup prevádzkový riaditeľ Kellys, Michal Divinec.

Táto spoločnosť patrí medzi tie, ktoré dokázali z pandémie vyťažiť maximum a súčasná kríza ich v istých smeroch posilnila. Je to vidieť aj na náraste ich zisku, ktorý sa zvýšil až o 237 % na 3,102 milióna a tržby jej narástli o 39 % na takmer 45 miliónov eur. Ide o masívny krok, ak si zoberieme do úvahy, že v roku 2019 hlásili tržby na úrovni 32 miliónov eur.

zdroj: Finstat.sk

Horský bicykel tejto značky momentálne nájdeš na ich webe s cenovkou od 849 eur, no v ponuke majú aj celoodpružený kúsok za takmer 2 800 eur. Ak si skôr na cestnú cyklistiku a potrpíš si na kvalitu, priprav si 3 700 eur, napríklad za model URC 90.

Absolútnym hitom sú v poslednom období aj elektrické bicykle, tie od Kellys začínajú na sume 2 400 eur, no za špičkový model THEOS F90 dáš aj 8 300 eur.

Uverejnil používateľ Kellys Bicycles Streda 24. marca 2021

S kúpou bicykla to však v posledných mesiacoch nie je vôbec také jednoduché. Už do dvoch mesiacov od prepuknutia pandémie podľa prevádzkového riaditeľa Kellys vypredali bicykle prakticky po celom svete.

„Dodacie termíny sa stále predlžujú. Keď dnes prídeš za nami s požiadavkou, že chceš daný bicykel, my ti povieme, že bude o viac ako dva roky,“ tvrdí Michal Divinec, s tým, že bezprecedentne dlhé dodacie termíny sa týkajú všetkých typov bicyklov.

Uverejnil používateľ Kellys Bicycles Utorok 10. novembra 2020

Dôvodom je skutočnosť, že výrobcovia jednotlivých komponentov jednoducho nestíhajú vyrábať.

„Aj keď by si si objednal bicykel za 300 eur, budeš čakať na výrobu niektorých komponentov. Tovar, ktorý dnes objednáme, dostaneme v roku 2023. Je hrozne zlý pocit, keď nevieš uspokojiť dopyt. Ľudia chodia, že by chceli bicykel, no ty nemáš čo urobiť,“ konštatuje.

Pracuj pre nich

Nakoľko má Kellys stále plné ruky práce, značka hľadá do svojich radov aj nových zamestnancov. Otvorená je napríklad pozícia Manažéra rozvoja obchodu pre Francúzsko a Španielsko. Mzda začína na sume 1 500 eur v hrubom, no závisí od skúseností, znalostí a schopností uchádzača.

Tvojou hlavnou úlohou bude rozvíjať firmu na nových a súčasných trhoch. Postaráš sa o nájdenie správneho obchodného partnera a vytvoríš s ním efektívnu spoluprácu. Na túto pozíciu sa budeš hodiť, ak si orientovaný na dlhodobé ciele a nechýba ti odhodlanie a flexibilita. Hodiť sa určite bude aj vášeň pre bicykle.

Voľná pozícia je momentálne aj vo finančnom tíme značky. Kellys hľadá novú posilu – junior účtovníčku či účtovníka. Mzda začína na sume 800 eur v hrubom, no taktiež sa bude odvíjať od tvojich znalostí a schopností.

„Ak si spoľahlivý, dôsledný a máš chuť učiť sa nové veci, neváhaj a pošli nám svoje CV,“ odkazuje tím spoločnosti.

Zdroj: KELLYS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech