Slovenskí architekti bodujú: Toto je spôsob, ako sa navždy zbavíme škaredých panelákov!

  • Ak niečo dáva slovenským mestám nádych komunizmu, tak sú to paneláky.
Screen Shot 2016-02-01 at 10.32.40
  • Ak niečo dáva slovenským mestám nádych komunizmu, tak sú to paneláky.

Celé sídliská nepekných domov, často pravidelne usporiadaných do blokov, sú jasnou pripomienkou toho, kto tu kedysi vládol. Po páde komunizmu mnohí volali po zbúraní panelákov, už len z dôvodu, aby sme zabudli na našu nepeknú históriu. To je však pochopiteľne ekonomicky nemožné a neskutočne neefektívne.

Len v Bratislave žije v panelákoch 130 000 ľudí a zariadiť takémuto počtu ľudí nové ubytovacie kapacity je zhola nemožné. Architekti zo slovenskej firmy GutGut však našli riešenie a dokázali zdanlivo nemožné. Pozri sa, ako sa zo starého hnusného paneláku dá urobiť krásne a moderné bývanie.

Na videu je ukázané, ako GutGut dokázal starý panelák kompletne prerobiť na moderné bývanie, kde nechýbajú spoločné priestory ako sauna, posilňovňa či kaviareň. Monotónne byty nahradili moderné priestory a rôzne typy apartmánov.

Samozrejme nechceme, aby našimi mestami stále z ulíc dýchal komunizmus, no volať po ich zbúraní nepovažujem za triezve. Práve architekti z GutGut nám všetkým ukázali, čo všetko sa dá s takým starým panelákom urobiť a kompletne tak zbúrali stigmu, že tieto budovy sú už nepoužiteľné.

Screen Shot 2016-02-01 at 10.33.46

Nie zatepľovanie spojené s fasádou vo farbách kanárika. Toto je skutočná cesta, ako spraviť naše mestá krajšie a modernejšie. Gut job, GutGut!

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá