Slovenskí architekti nepoznajú limit. Navrhli luxusné, dych vyrážajúce bungalovy na okraji Filipínskeho mora

  • Klientka žiadala funkčnú minimalistickú architektúru, ktorá podľa architektov citlivo dopĺňa existujúcu architektúru na ostrove
  • Celkový dizajn bungalovov je koncipovaný v súlade s feng šuej princípmi
architektúra, reality, dom
Uhliarik Architects s.r.o.
  • Klientka žiadala funkčnú minimalistickú architektúru, ktorá podľa architektov citlivo dopĺňa existujúcu architektúru na ostrove
  • Celkový dizajn bungalovov je koncipovaný v súlade s feng šuej princípmi

Slovenská architektúra nielen u nás, ale aj tisícky kilometrov za hranicami. Architektonické štúdio Uhliarik Architects so sídlom v Bratislave navrhlo impozantné vily, ktoré sú umiestnené na ostrove s dostupnosťou k moru len pár metrov. Umiestnenie bungalovov je v súostroví Palau na ostrove Ngerkebesang v Tichomorí na južnom okraji Filipínskeho mora.

Na spolupráci s klientkou bolo zaujímavé, a to vzhľadom na lokalitu nachádzajúcu sa na druhom konci sveta, že to bola Slovenka s dlhoročným pobytom na jednom z ostrovov v danej lokalite. Klientka mala jasnú víziu pre svoj investičný zámer, a to vo viacerých rovinách, ako je dispozičné riešenie, využitie stavebných materiálov a ekologické cítenie,“ prezradil architekt Marek Uhliarik.

Klientka žiadala funkčnú minimalistickú architektúru, ktorá podľa architektov citlivo dopĺňa existujúcu architektúru na ostrove. Celkový dizajn bungalovov je koncipovaný v súlade feng šuej princípmi.

architektúra, reality, dom
zdroj: Uhliarik Architects s.r.o.

Minimalizmus & geometria

Tvar bungalovov sa opiera o oblé línie a asymetricky usporiadané poschodia. Na samotnom vrchu sa architekti rozhodli nainštalovať niekoľko solárnych panelov. „Objemové riešenie objektov je charakteristické kompaktným tvarom architektúry, ktorý pozostáva z geometrie oblého ukončenia terás a prestrešenia parkovacieho miesta v kombinácií so základným pravouhlým tvarom dispozície,“ dodávajú.

Dvojpodlažný bungalov ponúka tri samostatné apartmány so samostatným vstupom. Najväčší sa nachádza na prízemí a dva identické apartmány na poschodí. „Pre relaxáciu návštevníkov apartmánov je k dispozícii vírivka s výhľadom na nekonečný horizont oceánu,“ doplnili architekti.

architektúra, reality, dom
zdroj: Uhliarik Architects s.r.o.

Samotný dom je vzhľadom jednoduchý, charakteristické sú preňho fasády, na ktorých je zámerne vybraný minimálny počet materiálov, ako prírodný kameň z lokálneho zdroja, samočistiaca omietka s lotosovým efektom, či hliníkové systémy presklenia fasády.

Požiadavka klienta na maximálne prepojenie interiéru s exteriérom spĺňa využitie sklápacieho hliníkového systému presklenej fasády, ktorý umožňuje kompletne otvoriť presklenú fasádu s fantastickým výhľadom na more,“ dopĺňajú architekti.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Čítaj ďalej po zakúpení predplatného

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Uhliarik Architects

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK