Slovenskí raperi odmietajú extrémizmus ĽSNS, vo videu dáva jasný odkaz Strapo, EGO, Vec, Supa a ďalší

  • Slovenskí raperi v novej výzve odmietajú extrémizmus a vo svojej výzve žiadajú voliť demokraciu, namiesto neonacistov
BeFunky-collage (3)
TS/VolímDemokraciu
  • Slovenskí raperi v novej výzve odmietajú extrémizmus a vo svojej výzve žiadajú voliť demokraciu, namiesto neonacistov

Slovenskí raperi dali v spoločnom videu jasný odkaz extrémistom pred voľbami. Spoločná iniciatíva sa volá Volím Demokraciu a súčasťou výzvy je aj video na Youtube, ktoré jasne odmieta neonacizmus, rasizmus a iné formy diskriminácie.

Iniciatíva je občianskou aktivitou ľudí z prostredia slovenského rapu, ktorým nie je ľahostajný osud krajiny, kde žijú a zároveň si uvedomujú, že rapová subkultúra bola vždy a jasne vymedezená extrémistickým hodnotám.

Nenacizmus zažívali v minulosti

Vo forme krátkeho videa chceme apelovať na čo najviac voličov, aby sa nenechali zlákať sľubmi a populizmom ľudí, ktorí neprinášajú žiadne riešenia a ich doterajšie pôsobenie na politickej scéne prinieslo zatiaľ iba nenávisť. A keď už dostali moc v regiónoch, ukázali, že s ňou narábať nedokážu.

Zároveň upozorňujeme na spriaznenosť neonacistického hnutia a niektorých ľudí kandidujúcich na poslancov Národnej rady.

Robíme to ako ľudia, ktorí neonacistické násilie zažívali v minulosti na koncertoch a uliciach a rozoznávajú jasný úmysel týchto ľudí dostať sa do verejného života. Do výzvy sa zapojili: Ego, Vec, Pil C, Strapo, Aless, Luisa, Tono S., Supa, Zverina, Majself, Strapo, Matys, Yaksha a DJ Mefek.

„Iniciatíva Volím Demokraciu nie je aktivitou žiadnej politickej strany ani hnutia. Nie sme takisto financovaní žiadnym občianskym združením, neziskovou organizáciou ani akoukoľvek inou právnickou, či fyzickou osobou. Celý vznikol na báze dobrovoľnosti a bez nároku na honorár,“ tvrdia signatári Volím Demokraciu.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK