Slovensko bude dnes bojovať so silnými búrkami, prívalové povodne na týchto miestach potrápia Slávkov najviac

  • Avizované búrky prišli na východné Slovensko už včera
  • Mnohých prekvapil silný dážď a krúpy, ktoré spôsobili škody
  • Povodne však včerajším dňom neskončili, SHMÚ vyhlásili prvý stupeň výstrahy pred prívalovými povodňami
pjimage - 2021-08-16T094023.265
Facebook/Online Bardejov
  • Avizované búrky prišli na východné Slovensko už včera
  • Mnohých prekvapil silný dážď a krúpy, ktoré spôsobili škody
  • Povodne však včerajším dňom neskončili, SHMÚ vyhlásili prvý stupeň výstrahy pred prívalovými povodňami

Správa bola aktualizovaná 16.8. o 13:50. 

Hoci nás počas posledného víkendu opäť potrápili vysoké horúčavy, východné Slovensko muselo bojovať so silnými búrkami, ktoré so sebou priniesli až 4-centimetrové krúpy. Podľa portálu iMeteo mohlo v niektorých oblastiach napršať až 100 milimetrov.

Prudká zmena počasia najviac zasiahla okres Bardejov a najväčšie škody napáchala v obci Snakov. Búrka na naše územie prišla z Poľska. Obec najprv bojovala s veľkými krúpami, neskôr so silným prívalovým dažďom. 

Posted by ONline Bardejov on Sunday, August 15, 2021

V obci sa nachádza potok, ktorý nápor nezvládol a kvôli dažďu zaplavil niekoľko domov a ulíc, čo spôsobilo škody na majetku. Okrem obce Snakov sa búrka prehnala aj obcami Lenartov, Malcov a Lukov. 

— AKTUÁLNE —Snakov, Cigeľku a na fotografii krúpy, ktoré zasiahli počas búrky Petrovú.Búrka sa blíži v týchto chvíľach nad Bardejov.

Posted by ONline Bardejov on Sunday, August 15, 2021

Hoci bola včerajšia búrka dosť silná, počas dnešného dňa nás čaká o niečo väčší extrém. Cez Slovensko bude postupovať studený front, ktorý so sebou prinesie výrazné zrážky a intenzívne búrky sprevádzané aj silnejším nárazovým vetrom.

Tieto silnejšie búrky dorazia na Slovensko dnes a počas utorkovej noci sa presunú cez celé územie. Odborníci varujú, že tieto zmeny počasia môžu spôsobiť aj materiálne škody. 

Rozvodnený potok po výdatnej búrke v Gerlachove.Obyvateľom nezostávalo nič iné, len sa prizerať ako sa vodný živel valí obcou.

Posted by ONline Bardejov on Sunday, August 15, 2021

Povodne nekončia

Meteorológovia varujú pred povodňami na severe krajiny. Pre vybrané okresy preto vyhlásili prvý stupeň výstrahy pred prívalovými povodňami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Prvý stupeň platí pre okresy Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Tvrdošín, Námestovo, Dolný Kubín, Čadca, Martin a Turčianske Teplice. Ďalej pre okresy Žilina – sever, Žilina – Rajčanka, Kysucké Nové Mesto, Bytča, Považská Bystrica, Púchov, Ilava, Trenčín a Nové Mesto nad Váhom. Výstrahy v daných lokalitách platia až do utorka 17. augusta do 7. hodiny ráno.

Zdroje: iMeteo.sk, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie