Slovensko čaká zmena počasia. Do týchto okresov dorazia zrážky (PREDPOVEĎ)

  • Čo sa týka začiatku pracovného týždňa, ten sa bude podobne ako víkend niesť v pokojnom duchu
  • Teploty budú príjemné
MixCollage-25-Feb-2024-03-21-PM-3842
Ilustračný obrázok, Unsplash/Alejandro, Audrey Mari
  • Čo sa týka začiatku pracovného týždňa, ten sa bude podobne ako víkend niesť v pokojnom duchu
  • Teploty budú príjemné

Už v nadchádzajúcich hodinách na naše územie dorazí dážď, ktorý bude v niektorých oblastiach výdatnejší. Portál iMeteo však uvádza, že samotné zrážkové úhrny nebudú intenzívne, sústredené budú len do jednej časti krajiny.

Hoci bolo počasie počas víkendu pokojné, situácia sa v dohľadnej dobe zmení. 

V oblasti Balkánu sa aktuálne rozprestiera tlaková níž, s ktorou súvisí aj zrážkové pole. Práve to počas večerných hodín ovplyvní počasie aj na Slovensku. Prinesie so sebou mierne zrážky, na ktoré by sa mali pripraviť najmä obyvatelia centrálnej časti Slovenska.

Zrážky budú na Slovensko postupovať od juhu, pričom prvé by sa mali objaviť zhruba o 18.00 v južnej časti Košického a Banskobystrického kraja. V priebehu ďalších hodín by mali zrážky obsadiť veľkú časť stredného a východného Slovenska. Pršať však nebude všade.

Podľa aktuálnej predpovede by sa malo ťažisko zrážok tiahnuť naprieč Maďarskom a Poľskom cez východné okresy Slovenska. V týchto častiach by mohlo do pondelka (26.2.) večera napršať do 10 do 20 mm zrážok. Nie je však vylúčené, že na niektorých miestach naprší aj viac. Najmenej zrážok by malo napadnúť v Trenčianskom kraji, no aj na západnom Slovensku. Je možné, že v týchto lokalitách nebude pršať vôbec.

Čo sa týka začiatku pracovného týždňa, ten sa bude podobne ako víkend niesť v pokojnom duchu. Aj napriek tomu, že od západu budú na Slovensku postupovať tlakové níže, ich zrážkové pole počasie neovplyvní.

Dlhá séria teplých dní bude pokračovať >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroj: iMeteo

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá