Hokejový expert: Slovensko má šancu na medaile. Dnes nás čaká ťažký súper

 • Skúsený obranca Patrik Maier dával Slovensku veľké šance, karty však zamiešala Kanada
 • Slovenskej reprezentácii pomôže zostavenie základných skupín, mali by sme si však veriť na semifinále
 • Optimistickí sú aj slovenskí fanúšikovia
ms
TASR/Jaroslav Novák
 • Skúsený obranca Patrik Maier dával Slovensku veľké šance, karty však zamiešala Kanada
 • Slovenskej reprezentácii pomôže zostavenie základných skupín, mali by sme si však veriť na semifinále
 • Optimistickí sú aj slovenskí fanúšikovia

Článok bol pôvodne publikovaný v prvý deň šampionátu.

Slovenský hokejový tím na ZOH so ziskom bronzovej medaily nastavil latku vysoko.

Po prehre 1:4 proti Švédsku hneď v druhý deň turnaja sa Slováci víťazstvom nad Lotyšskom predsa len dostali zo základnej skupiny a v boji o 3. miesto sa Švédsku po ôsmich dňoch postavili druhýkrát – tentokrát s presvedčivou výhrou 4:0, vďaka čomu Slovensko po dlhých rokoch opäť prežilo nádherný hokejový moment.

Teraz sa oči Slovákov budú upierať na majstrovstvá sveta vo fínskych mestách Helsinki a Tampere, kde sa na ľad postaví náš historicky najmladší tím. Šance Slovenska na MS v hokeji 2022 pre Startitup exkluzívne zhodnotil Patrik Maier, majster Slovenska s tímom HC Slovan Bratislava.

20221902_zoh_svk_swe_19846218 (1)
zdroj: TASR/Jaroslav Novák – Radosť z druhého gólu proti Švédsku v zápase o bronz.
Slovenskému tímu praje šťastie, naša skupina je ľahšia

Slovensko má podľa Maiera šťastie v tom, že väčšina tímov, ktoré nám robia problémy, boli vylosované do skupiny B, kým Slovensku padlo áčko. „Podľa mňa naša skupina nie je na prvý pohľad taká nabitá, ako tá druhá.“

O niečo viac akcie môžeme očakávať v B skupine, kde zaujmú najmä Fíni, Švédi, Česi a USA.

Obranca však zdôrazňuje, že aj papierovo slabší súperi vedia prekvapiť a hrať vynikajúci hokej. „Je to turnaj, môže sa stať čokoľvek.“

Najväčší problém pre nás bude Kanada

Jeden pohľad do tabuľky hovorí, že papierovo najsilnejším tímom v našej skupine je Kanada, čo potvrdzuje aj hráč Slovana. Náročná bitka na ľade bude aj proti Nemecku, ktoré pred rokom obsadilo 4. priečku.

„Naopak, najmenej by nás podľa papierov mali potrápiť Taliansko alebo Kazachstan,“ vysvetľuje Patrik Maier. Kým pre Taliansko pôjde o tretiu účasť na majstrovstvách v rade, pre Kazachov ide len o druhé majstrovstvá po sebe.

Ani jeden z tímov sa v minulom roku neprebojoval do štvrťfinále. Taliani mali na konte dokonca 0 výhier a 7 prehier v riadnom hracom čase, počas ktorých im súperi nastrieľali 41 gólov. Kazachstanu sa so 4 výhrami (z toho 2 v predĺžení) darilo o niečo lepšie, no na postup do štvrťfinále to nestačilo.

Snímka obrazovky 2022-05-11 o 15.56.35
zdroj: archív – Patrik Maier počas pôsobenia v Slovane.

Ako to vidia Slováci?

Startitup na svojich sociálnych sieťach zisťoval náladu slovenských fanúšikov. Tí poväčšine vyžarujú optimizmus – zhodujú sa, že semifinále nám neunikne a máme šancu mieriť až na medailu –, mnohí dokonca považujú zisk minimálne bronzu za jasnú vec.

Mnohí sa s Patrikom Maierom zhodujú aj v tom, že rozlosovanie skupín skončilo v prospech Slovenska a máme ideálne podmienky na zisk vzácneho kovu. Fanúšikovia odkazujú aj na neuveriteľný výkon Slovenska na zimnej olympiáde, pričom spomínajú nosné piliere slovenského tímu, ako sú útočník Juraj Slafkovský či brankár Patrik Rybár, ktorí nechýbajú ani v nominácii na MS.

„Je to turnaj, môže sa stať čokoľvek,“ koriguje emócie slovenských fanúšikov Patrik Maier. „Ale verím, že chalani postúpia do štvrťfinále, potom je to vždy už len o jednom zápase, to sa predpovedá len náročne. Zaslúžime si však byť aj v semifinále.“

Hokejista za majstrovský Slovan však dodáva, že netreba dúfať zbytočne. „Vždy, keď Slovensko čakalo úspech, prišlo sklamanie. Treba veriť chalanom a držať palce, aby to zvládli čo najlepšie.“

Dobré šance dávajú Slovensku aj stávkové kancelárie. Napríklad kurz vo Fortune predpokladá jasné víťazstvo Slovenska nad Francúzskom.

Zaujímavá tipovacia príležitosť bude ale v zápase proti Nemecku, kde sú kurzy na obe krajiny viac-menej vyrovnané, či v zápase proti Kanade, kde Slovensko nie je favoritom.

Vyjadri svoj názor v ankete:

Ako dopadne Slovensko na MS v hokeji?

Slováci môžu pri skutočnom tipovaní využiť stávku bez rizika až do 100 € s jednoduchým princípom – nevyhráš, vrátia ti vklad. Tipovanie na Slovensko →

Aké zápasy čakajú Slovensko najbližšie?

Prvý duel čaká slovenských hokejových reprezentantov hneď v prvý deň turnaja proti Francúzsku. Fanúšikom hrajú do karát aj časy zápasov – prenosy, ktoré bude vysielať RTVS Šport, budeme zapínať vždy poobede alebo večer, vrátane dvoch piatkových a dvoch sobotných zápasov.

Zoznam zápasov v základnej skupine:
 • Slovensko vs. Francúzsko – piatok 13. mája o 15:20
 • Slovensko vs. Nemecko – sobota 14. mája o 19:20
 • Slovensko vs. Kanada – pondelok 16. mája o 15:20
 • Slovensko vs. Švajčiarsko – streda 18. mája o 19:20
 • Slovensko vs. Kazachstan – piatok 20. mája o 19:20
 • Slovensko vs. Taliansko – sobota 21. mája o 19:20
 • Slovensko vs. Dánsko – utorok 24. mája o 15:20

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá