Slovensko do utečeneckého tábora v Aténach vysiela sociálne pracovníčky aj hmotnú pomoc. Sme prvá krajina vôbec

  • Slovensko im poskytne aj školské pomôcky a hygienické potreby
  • Do terénu by chceli Slováci nasadiť aj kolegov z anti-konfliktného tímu
soc. pracovnicky
Facebook/Ministerstvo Vnútra
  • Slovensko im poskytne aj školské pomôcky a hygienické potreby
  • Do terénu by chceli Slováci nasadiť aj kolegov z anti-konfliktného tímu

Slovensko kapacitne posilní sociálnu prácu v jednom zo siedmich utečeneckých táborov v Aténach a podporí ho aj materiálnou pomocou. Stane sa tak aj vďaka tomu, že Migračný úrad Ministerstva vnútra SR bude od jesene tohto roku spolupracovať s gréckym ministerstvom pre migráciu a azyl. To bude zahŕňať výmenu odborných poznatkov a ich nositeľov v oblasti sociálnej práce, identifikácie zraniteľných osôb a riešenia konfliktov v utečeneckých táboroch. Rezort vnútra o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

Slovensko poskytne táboru školské pomôcky a hygienické potreby. Okrem sociálnych pracovníčok migračného úradu sa skúma aj možnosť nasadenia kolegov z anti-konfliktného tímu do terénnej alebo školiteľskej práce v Grécku.

„Veľmi nás potešilo, že grécka strana prijala náš návrh s vďakou a slovami, že Slovensko je prvou krajinou, ktorá Grécku ponúkla bilaterálnu spoluprácu v uvedenej podobe a v tejto oblasti,“ skonštatovala riaditeľka odboru migrácie a integrácie migračného úradu Petra Achbergerová. „Je to pre nás zároveň aj možnosť ako si prehlbovať a rozširovať vlastné vedomosti a pracovné skúsenosti, nakoľko azylové zariadenia na Slovensku sú obsadené len v minimálnej miere,“ dodala.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech