Slovensko dostalo vynikajúci príklad. Wu-chan sa zbavil koronavírusu. Neevidujú žiadneho pacienta

  • "Najnovšou správou je, že 26. apríla je počet pacientov s novým koronavírusom vo Wu-chane na nule
  • Tehotné ženy nie sú podľa čínskych vedcov vystavené zvýšenému riziku výskytu závažných príznakov ochorenia COVID-19
Americká firma vyvíja nový test na COVID - 19
TASR/AP
  • "Najnovšou správou je, že 26. apríla je počet pacientov s novým koronavírusom vo Wu-chane na nule
  • Tehotné ženy nie sú podľa čínskych vedcov vystavené zvýšenému riziku výskytu závažných príznakov ochorenia COVID-19

V čínskom meste Wu-chan, z ktorého sa do sveta rozšírila pandémia koronavírusu SARS-CoV-2, neevidujú v nemocniciach už žiadnych pacientov s ochorením COVID-19 spôsobeným týmto vírusom. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na zdravotnícke úrady.

„Najnovšou správou je, že 26. apríla je počet pacientov s novým koronavírusom vo Wu-chane na nule, a to vďaka spoločnému úsiliu zdravotníckeho personálu nielen z Wu-chanu, ale aj z celej krajiny,“ uviedol hovorca Národnej zdravotníckej komisie Mi Feng.

Mesto zaznamenalo celkovo 46.452 prípadov nákazy, čo je 56 percent z celkového počtu infikovaných v krajine. Počet obetí vo Wu-chane je 3869, čo predstavuje 84 percent z celkového počtu úmrtí v Číne.

zdroj: https://www.worldometers.info/

Čína v nedeľu dopoludnia oznámila, že za uplynulý deň potvrdila 11 ďalších prípadov nákazy novým koronavírusom, čím sa jej oficiálna bilancia infikovaných zvýšila na 82.827. Už 11. deň po sebe však v krajine nehlásili nové úmrtia na koronavírusovú chorobu.

Čína: COVID-19 nepredstavuje pre tehotné ženy zvýšené riziko, tvrdia vedci

Tehotné ženy nie sú podľa čínskych vedcov vystavené zvýšenému riziku výskytu závažných príznakov ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, ako bolo pozorované pri chrípke. Písal o tom v sobotu na svojej webovej stránke denník South China Morning Post.

V dokumente uverejnenom v časopise New England Journal of Medicine uviedli, že riziko výskytu nákazy COVID-19 u tehotných žien vo Wu-chane bolo osem percent v porovnaní s 15,7 percentným rizikom v celkovej populácii pacientov v Číne. Štúdia bola založená na lekárskych záznamoch z 50 nemocníc vo Wu-chane a vedci vyšetrili od 8. decembra do 20. marca 118 tehotných žien, ktoré ochoreli na COVID-19.

Z celkového počtu testovaných žien malo 109 mierne príznaky a deväť závažné. Najčastejšími príznakmi boli horúčka a kašeľ.

zdroj: tasr

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech