Slovensko je jednotkou v EÚ. Sme jedinou krajinou, v ktorej nepribudol žiaden nový prípad COVID-19

  • Na Slovensku za uplynulý deň nepribudol žiaden nový pozitívny prípad ochorenia COVID-19
  • Momentálne sme tak jediným členským štátom EÚ, ktorému sa takýto výsledok podarilo dosiahnuť
TASR/Jaroslav Novák/MOSR
  • Na Slovensku za uplynulý deň nepribudol žiaden nový pozitívny prípad ochorenia COVID-19
  • Momentálne sme tak jediným členským štátom EÚ, ktorému sa takýto výsledok podarilo dosiahnuť

V našej krajine máme naďalej 1455 pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19. Doteraz laboratóriá urobili 118 371 testov na koronavírus. Počet vyliečených pacientov sa zvýšil o ďalších 14, z ochorenia sa už zotavilo 919 ľudí. Počet úmrtí pacientov s pozitívnym testom na COVID-19 stále zostáva 26. Hospitalizovaných je 111 pacientov. U 23 bolo ochorenie potvrdené. Na JIS sú štyri osoby, na pľúcnej ventilácii je jeden pacient.

Zaujímavosťou je, že Slovensko je momentálne jedinou z pomedzi 27 členských krajín Európskej únie, ktorá sa môže pochváliť nula novými prípadmi COVID-19. 

Aj keď sme sa dnes dočkali pozitívnych správ, premiér Igor Matovič vyzýva ľudí, aby boli naďalej opatrní.Z aktuálneho grafu vyplýva, že celosvetovo koronavírus vôbec nie je na ústupe, práve naopak – po 5 týždňoch viac-menej stabilného vývoja – posledný týždeň počet pozitívnych rastie.Vo viacerých krajinách nastal efekt, že po prvotnom uspokojení ľudia povolili v disciplíne … a nezvládli to … korona sa im vrátila v ešte väčšej sile,” píše na svojom facebookovom profile Igor Matovič.

BUĎME OPATRNÍ💚Z aktuálneho grafu vyplýva, že celosvetovo koronavírus vôbec nie je na ústupe, práve naopak – po 5…

Gepostet von Igor Matovic am Samstag, 9. Mai 2020

Obyvateľom Slovensko odkazuje, aby si užívali slobodu s rozumom. Sloboda bez zodpovodnosti podľa premiéra, vedie v tomto prípade k návratu do neslobody, po čom nik netúži.

V Taliansku počet obetí presiahol 30 000

Situácia stále nie je priaznivá napríklad ani v Talinsku. V krajine zomrelo v dôsledku nového koronavírusu už celkovo 30 201 ľudí. V piatok potvrdili ďalších 243 úmrtí a celkový počet infikovaných sa vyšplhal na 217 185. Krajina sa tak stala prvou v rámci Európskej únie a treťou na svete, kde počet obetí presiahol hranicu 30-tisíc. Smutné prvenstvo majú Spojené štáty americké s viac ako 77-tisíc mŕtvymi.

Veľká Británia v piatok oznámila, že od vypuknutia pandémie zaregistrovala celkovo 31 241 úmrtí. Za uplynulých 24 hodín tam otestovali 97 029 osôb, pričom celkovo už otestovali 1 631 561 obyvateľov. V nemocniciach je v súčasnosti 11 788 pacientov.

Podľa Mistríka môže byť už zajtra všetko inak

Ku aktuálnej situácii a nulovému prírastku nakazených za včerajší deň sa vyjadril aj Robert Mistrík. vedec a člen permanentného krízového štábu.

Potom, ako sa konšpirátori a všelijakí psychopati vybláznili nad predajom mojej firmy, dovoľte mi uviesť niekoľko…

Gepostet von Robert Mistrík am Montag, 29. Juli 2019

„Rozmýšľam, čo napísať, no nič pre túto krízu neplatí viac ako slovo pokora. Pokora je rešpekt pred zložitosťou vesmíru, zmierenie sa s našou nedokonalosťou, úcta k životu, akceptovanie nepoznateľnosti sveta. Nie, vírus sme ešte ani zďaleka neporazili, stále budú lepšie a horšie dni, dnes je ale ten lepší. Tešme sa, ale skromne, lebo zajtra môže byť všetko inak. Kríza potvrdila večne platnú pravdu, že vysoko nepravdepodobné udalosti sa stávajú veľmi často, lebo je nekonečne veľa vysoko nepravdepodobných udalostí, ktoré môžu nastať,” píše na svojom facebookovom profile Rober Mistrík.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech