Slovensko je TOP destináciou pre milovníkov adrenalínu. Tu si užiješ splav či wakeboarding za pár eur

  • S adrenalínovými aktivitami sa to na Slovensku len tak hemží
  • Na svoje si prídu milovníci výšok aj rýchlosti
  • Tieto atrakcie zažiješ už za menej než do 200 eur
adrenalínové športy
Unsplash/Linus Mimietz, Unsplash/Julie Thornton
  • S adrenalínovými aktivitami sa to na Slovensku len tak hemží
  • Na svoje si prídu milovníci výšok aj rýchlosti
  • Tieto atrakcie zažiješ už za menej než do 200 eur

Ak si fanúšik adrenalínových športov, no nevieš, kde začať a ako sa k nim dostať, si na správnej adrese. Na Slovensku sú na dosah ruky a nestoja ani ohromný balík peňazí. Pieninský národný park, Bratislava či Nízke Tatry ti ponúkajú bohatú nádielku atrakcií.

Vybrali sme pár z nich, ktoré ti rozprúdia krv v žilách a nudiť sa určite nebudeš. Zabavia a prinesú poriadnu dávku zážitkov, ktoré sa doslova zaryjú do tvojej pamäte.

Splav po najčistejšej rieke v strednej Európe

Krásne výhľady, prírodná scenéria Pieninského národného parku a rafting na rieke Dunajec je ako stvorený pre dobrodruhov. Splav po jednej z najčistejších riek strednej Európy je ideálny najmä po daždi.

Požičovňa Rafting Tri Koruny ti pripraví všetku potrebnú výbavu na nezabudnuteľný zážitok. Na výber máš viaceré trasy, ktoré začínajú buď v Majeroch, Spišskej Starej Vsi alebo v susednom Poľsku. Najzaujímavejšou trasou je však Červený Kláštor – Lesnica, ktorá trvá dva hodiny a jej dĺžka je 9 kilometrov.

Spoločnosť ponúka aj možnosť dvojdňového až štvordňového splavu, ktorý začína v Lysej nad Dunajcom a končí v Poľsku. Dĺžky trás sú v tomto prípade od 30 až do 50 kilometrov.

Cena trasy Červený Kláštor – Lesnica je pre dve osoby 50 eur. Ak sa na rafting na tejto trase chystajú viac ako štyria ľudia, na osobu bude splav stáť len 14 eur.

V cene je zahrnutá celková výbava ako raft, vesta, pádla, prilby a v neposlednom rade nesmie chýbať ani skúsený inštruktor.

Dobrodružstvo vo vzduchu

Ak sú pre teba pozemné aktivity len slabý odvar a výšky ti nerobia problém, paragliding priamo na Chopku bude pre teba ako stvorený.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: paraglidingcenter.sk, skywalk.redmonkeygroup.com, skalkaarena.sk, wakelake.sk, raftingtrikoruny.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK