Slovensko je treťou najlepšou krajinou v oblasti ochrany zdravia obyvateľov pred COVID-19

  • Naša krajina sa pre mnohých nečakane ocitla v svetovom rebríčku v top 3
  • V rámci ochrany zdravia obyvateľov proti koronavírusu si tak podľa svetových autorít vedieme naozaj dobre
Izrael ranking
Zdroj: pixabay, unsplash
  • Naša krajina sa pre mnohých nečakane ocitla v svetovom rebríčku v top 3
  • V rámci ochrany zdravia obyvateľov proti koronavírusu si tak podľa svetových autorít vedieme naozaj dobre

Zdá sa, že pomerne striktné nariadenia Slovenska, v rámci snahy spomaliť šírenie koronavírusu, sa vyplatili. Najnovšie to dokazuje aj rebríček hodnotiaci krajiny podľa toho, ako si vedú v oblasti oblasti ochrany bezpečnosti a zdravia proti novému koronavírusu. 

Rebríček bol zostavený skupinou Deep Knowledge Group, združujúcou komerčné a neziskové organizácie pôsobiace v oblasti DeepTech a Frontier Technologies.

Svetovou špičkou sa stal Izrael so skóre 619, nasleduje Singapur so skóre 600 a top tri uzatvára Slovensko, naše skóre predstavuje veľmi dobrých 580. 

Na štvrtom mieste sa nachádza Nový Zéland, za ním Hong Kong, Taiwan, Maďarsko, Rakúsko, Nemecko a top 10 uzatvára Grónsko. Spojené štáty sa umiestnili až na 27. mieste v zozname so skóre 140. 

O USA média v týchto dňoch hovoria ako o novom epicentre nákazy. V Spojených štátoch zomrelo v dôsledku nového koronavírusu približne 3 550 ľudí. Krajina je tak už ďalšou, ktorá v tejto súvislosti predbehla Čínu. Tam sa oficiálny počet obetí pohybuje okolo 3 300.

Najhoršia situácia je v štáte New York, kde je už zhruba 1 550 úmrtí. Väčšina z nich je z mesta New York, kde koronavírus ochromil zdravotný systém. Zmierniť bremeno pribúdajúcich pacientov, ktorému nemocnice čelia, sa usilujú aj tamojšie obrovské kongresové či tenisové centrá premenené na zdravotnícke zariadenia.

Celosvetovo už potvrdili vyše 800-tisíc prípadov ochorenia COVID-19 a takmer 40-tisíc úmrtí. Polovicu úmrtí tvoria prípady z Talianska a Španielska.

Zdroj: dkv.global

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK